PDA

Zobacz pełną wersję : AkoComments i pełne imie/nazwisko



marcinj
06-12-2005, 12:50
Witam,

mam taki problem: chciałbym, żeby komentarze były dodawane pod pełnym imieniem i nazwiskiem, a nie podpisane loginem. Dla ułatwienia, komentować mogą jedynie zalogowani użytkownicy.

Niestety, PHP znam bardzo słabo (programuję w innych językach). Jak dobrać się do tej informacji? Próbowałem kombinować z $user, ale tam chyba nie ma informacji o pełnej nazwie użytkownika...

Pozdrawiam

.m

zwiastun
06-12-2005, 17:43
to se nie da pokombinować ze zmienną, ktora jest, bo zmiennej oczytującej z bazy nazwę usera nie ma. Trzeba ją dodać, zrobić odpowiednie odwołanie w zapytaniu, itd...
Może któs taką przeróbkę już ma albo Ci zrobi, aczkolwiek nie oczekiwałbym za wiele, zważ, że to sensu za bardzo nie ma. Musiałbyś mieć zgody wszystkih userów na publikowanie ich danych osobowych!

marcinj
06-12-2005, 18:13
ok, to będę próbował pogrzebać w kodzie. widziałem coś podobnego, ale nie dokładnie to, o co chodzi.

a pomysł nie jest imho bez sensu, nie muszę mieć z góry zgody userów, każdy komentując zgadza się tym samym na publikację jego danych, nie chce publikować, niech nie komentuje.