PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawostki



yansen
08-10-2009, 15:17
Chciałbym na wstępie wszystkich przywitać (post nr 1 :) )

cytat ze strony : http://www.szkolnastrona.pl/poradnik,m,mg,4.html

Bawię się Joomlą od dłuższego czasu - ale tu scyzoryk w kieszeni mi się otworzył....

"
Czym różni się szkolnastrona.pl od dostępnych i darmowych produktów, które nasz informatyk może wykorzystać w tworzeniu strony dla szkoły, np. Joomla?
Joomla jest narzędziem do tworzenia różnego rodzaju serwisów. Narzędziem, nie gotowym produktem! Musi zatem znaleźć się osoba, która to narzędzie potrafi wykorzystać do stworzenia serwisu. Zazwyczaj to zadanie zlecone zostaje szkolnemu informatykowi, który, jeśli nie jest zawodowym programistą lub pasjonatem musi mieć trudności z opanowaniem go. Rozbudowane możliwości raczej zniechęcają, powodując poczucie zagubienia. Czas tworzenia strony jest długi, a aktualizacja spoczywa w rękach jednego człowieka. Pozostaje jeszcze kwestia umieszczenia strony na serwerze (który najczęściej trzeba opłacić) oraz wykupienia adresu internetowego i skonfigurowania go. I wszystko trzeba zrobić samemu. A jeśli po drodze popełni się jakiś drobny a istotny dla całości błąd? Brr, nie zazdroszczę :)
Szkolnastrona jest wykonana od początku do konca przez fachowców a do rąk odbiorcy trafia już jako produkt finalny, zamieszczony w Internecie i oczekujący jedynie na wypełnienie treścią. Aktualizacja jest prosta i można ją zlecić dowolnej osobie, przydzielając jej wybrane pozycje menu. Można ją wykonywać z dowolnego komputera podpiętego do Internetu. A pasjonaci mogą podczas aktualizacji przełączyć się na HTML. W razie jakichkolwiek problemów z funkcjonowaniem bądź administrowaniem twórcy panelu i konsultanci projektu służą pomocą.
Poniżej króciutkie porównanie obu produktów.

JOOMLA

kompleksowe narzędzie do tworzenia stron internetowych

czasochłonna instalacja i konfiguracja

użytkowanie wymaga posiadania serwera PHP i MySQL

bardzo dużo opcji do zarządzania treścią serwisu

brak wyglądu graficznego (należy go dołączyć we własnym zakresie)

miejscami panel wymaga podstaw znajomości HTML

brak możliwości skorzystania z pomocy technicznej

niepełna opcja tłumaczeń na język polski


SZKOLNASTRONA.PL


gotowa strona z panelem zarządzania treścią

instalacja i konfiguracja wykonana przez twórców panelu

w pakiecie zapewniony serwer PHP i MySQL

opcje panelu dopasowane do potrzeb szkół

proste wypełnianie podstron treścią, wymagające co najwyżej znajomości ortografii i interpunkcji

możliwość wyboru docelowego wyglądu strony

pomoc techniczna dostępna drogą mailową i telefoniczną

całkowicie w języku polskim
"

stasio
08-10-2009, 15:29
a macie numer do tego łosia co to napisał , zaraz powiem kolegom żeby mu przy********li.... !!!!!!

moje
08-10-2009, 16:20
To jest anty reklama, za to się do więzienia idzie, to raz.

Dwa to ten tekst jest pisany przez osobą, która nie ma pojęcia co robi.

stasio
08-10-2009, 16:45
właśnie dlatego bym z chęcią uścisnął dłoń tego ćwoka

Jdwind
08-10-2009, 16:50
Zastanówmy się pojedynczo, może komuś się to przyda:


kompleksowe narzędzie do tworzenia stron internetowych
zgoda, myślę, że można to tak nazwać.


czasochłonna instalacja i konfiguracja
by-zy-dura!


użytkowanie wymaga posiadania serwera PHP i MySQL
Tam zaraz serwer, na zwykłym komputerze też można stawiać :)


bardzo dużo opcji do zarządzania treścią serwisu
Nawet więcej niż bardzo dużo.


brak wyglądu graficznego (należy go dołączyć we własnym zakresie)
by-zy-dura raz jeszcze!


miejscami panel wymaga podstaw znajomości HTML
Który panel? Admina? Hmmm... na upartego - nie wymaga.


brak możliwości skorzystania z pomocy technicznej
No tak, jak czyjeś 10 postów pod rząd o usunięciu napisu "welcome to the front page" zostało usuniętych przez Najwyższych, to nie dziwne, że ktoś uważa, że nie ma możliwości skorzystania z pomocy technicznej.


niepełna opcja tłumaczeń na język polski
by-zy-dura po raz kolejny. A jeśli coś jest "niedotłu(ma)czone" to chyba najmniejszy problem sięgnąć do tłumacza Google?

Reasumując - coś takiego pisze ktoś, kto nie ma pojęcia o czy w ogóle pisze (jak stwierdził kolega moje).

PeFik
09-10-2009, 22:30
ze strony:
Kontakt z koordynatorką
Urszula Marcinkowska
kom. 0 604 221 306
urszula@szkolnastrona.plWcale bym się nie zdziwił, jakby to była inny darmowy CMS tylko zmodyfikowany przez te uzdolnione dzieciaki !

Na stronie info, że spełnia W3C i co 11 Errors - walidator rzecze.

p.s.
Firma z Częstochowy - cóż... może ktoś podejdzie na ul. Warszawska 53 i się pośmieje pani w twarz ...

magdaa
10-10-2009, 23:57
kiedyś trafiłam na podobną ofertę, na bardzo znanym portalu edukacyjnym.... postanowiłam napisać do tego komentarz, ale komentarze tam były moderowane, więc go nie opublikowali ;) no cóż ...