PDA

Zobacz pełną wersję : K2 i pola dodatkowe



nazgul
09-10-2009, 16:22
Witam, niedawno zainstalowałem komponent K2, podobno da się na nim zrobić np.coś w rodzaju bazy danych o osobach tzn. interesuje mnie cos takiego jak dwie kategorie osób, w kórych będą poszczególni osobnicy i każdy z nich bedzie posiadał następujące pola: wiek, wzrost, kolor oczu itp, do kazdego bedzie dolaczona tez galeria zdjec (np. z SimpleImageGaleryPRO), oraz możliwość komentarza i oceny userów.
1.Pytanie ,czy da się coś takiego zrealizować na K2 ?
2.Juz na początku wystąpił u mnie problem. Dodajac jakis artykuł (który u mnie jest jedną osobą) przydzielony do kategorii, chcąc dodać w zakałdce "Dodatkowe pola" jakieś pola typu wiek itp (domniemam ze to do tego wlasnie moze służyć) - dostaje komunikat:"Wybierz najpierw kategorię, aby otrzymać odpowiednie pola dodatkowe..." tyle, że mam przydzieloną do tego artykułu kategorie (w szczegółach po prawej stronie). I tu następuje ZONK, może mi ktoś pomoże jak to zrobic, z góry dzieki!
P.S> Nie znalazlem na tym forum, przynajmniej w tym dziale za dużo o K2, czyżby SOBI2 jest tylko warte uwagi....

nazgul
12-10-2009, 13:23
Jeszcze raz zwracam się do szanownych forumowiczów, chociaż o próbę odpowiedzi na moje pytania....

brainac
09-11-2009, 13:24
Aż dziw bierze, że jeszcze nikt nie odpowiedział. First things first. Na początek musisz stworzyć sobie grupę pól i do niej dodać takie, jakich potrzebujesz. Następnie do kategorii przypisujesz stworzoną grupę. Od tej chwili, jeśli wybierzesz tę kategorię, pojawią ci się dodatkowe pola. Trochę to skomplikowane, ale przynajmniej jest spójne i na dłuższą metę raczej nieuciążliwe.

piotreczek100
12-06-2013, 01:24
nazgul udało Ci się to wykonać co chciałeś? Jeśli tak to czy mógłbyś podzielić sie informacjami jak to zrobiłeś?