PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart: Błędne naliczanie podatku VAT



dka
10-10-2009, 20:00
Posiadam sklep oparty o VirtueMart 1.1.3, joomla 1.5.14, do tej pory do sprzedaży książek używana była stawka podatkowa VAT 0%, do sklepu wprowadziłem dodatkowe produkty z Vatem 22%, i zaczęły się schody.

Gdy wpisuje cenę brutto np. 20 zł z przypisanym 22% Vatem, sklep wylicza mi cenę netto zamiast 15,6 zł - 16.39344. Czyli po zaokrągleniu odejmuje 18% Vat, problem jest w tym że nigdzie nawet nie mam wpisanego podatku 18%, nie ma zielonego pojęcia skąd taka kwota się bierze.

Żeby przestestować ustawienia sklepu, zainstalowałem na innym serwerze całkowicie nową stronę testową w oparciu o Jarzębinę i tam dzieje się dokładnie to samo - nie wiem czy ja jestem głupi czy to jakiś błąd, wychodzi na to pierwsze bo jak widzę na forum nikt takiego problemu nie ma?

Ustawienia podatku mam:
Podatek wirtualny: zaznaczony
Forma podatku: na adresie sprzedawcy
Włącz różnorodne stawki podatkowe?: zaznaczone
Odejmij zniżki przed naliczeniem podatku/kosztów przesyłki? odznaczone

W wykazie stawek podatkowych mam jeszcze stawkę 7% i ona wylicza się prawie poprawnie (4 grosze za dużo przy cenie 10 zł). Dopisałem testowo 10% i po wpisaniu ceny brutto 10zł wychodzi netto 9.09091 zł czyli nie wiadomo skąd bierze się 9 groszy.

Próbowałem usuwać stawkę 22%, dodawać na nowo i ciągle wychodzi to samo.

Czy ktoś miał podobny problem, albo zna rozwiązanie?

rappeu
30-12-2010, 18:38
Hej

Mam ten sam problem, może znalazł Pan juz jakies rozwiązanie/

palyga007
30-12-2010, 21:41
czy ja jestem głupi
Tak jesteś głupi!

Mam ten sam problem,
Twoim problemem jest to że spałeś w gimnazjum na lekcjach matematyki!
Co za ignorancja matematyczna!!
Gdzie wyście się takich bzrdur nauczyli? Jakie 18%?!
Wszystko jest dobrze wyliczone!
@rappeu ty chcesz sklep prowadzić? Pierwsza kontrola z US Cię za kratki wsadzi człowieku!

16.40x1.22=20.008
15.6 złx1.22=19.032

rappeu
30-12-2010, 22:23
palyga007 witaj człowieku , Ty nie masz pojęcia , ze takiego zamulenia mozna dostac jak sie w tym kompie siedzi non stop.
Życie mi uratowałeś. KOCHAM CIE przecież to kwota podatku, co za głupota.... łup łup czaszką w scianę.
DZIEKI DZIEKI DZIEKI OBUDZIŁEŚ MNIE

palyga007
30-12-2010, 23:10
jak sie w tym kompie siedzi non stop.
Siędzę praktycznie non stop. :)

Trochę mnie to, że tak powiem "podkręciło" emocjonalnie dlatego tyle "!" w odpowiedzi wybacz:)

Zastanawia mnie tylko jeden fakt...
Zakładając że chociaż 10-20 osób przeczytało ten temat od czasu gdy się pojawił do chwili mojej odpowiedzi.
Nikt nie wziął kalkulatora do ręki, żeby sprawdzić że to co jest napisane w tym temacie to bzdura?
To banalnie prosta operacja matematyczna jest przecież.
Powiedźcie, że poziom matematyki w naszym kraju jest wyższy błagam...

Przecież taki błąd programistyczny jest niemożliwy do popełnienia To "wyskoczyłoby" już przy pierwszych testach oprogramowania.

---------- Post dodany o 22:10 ---------- Poprzedni post był o 21:42 ----------

370 odsłon....

rappeu
30-12-2010, 23:17
Zgadzam się , masz absolutna rację!!. Poziom matmy jest słaby, ale powiem Ci więcej, w moim przypadku to autentyczne przeciążenie czaszki, a przy tym temperatura i zapalenie zatok.jade na prochach a musze zrobic projekt dla Klienta.
Dośc tłumaczenia, bo jak wiadomo studenci na egzaminach wykładają sie zawsze na najpropstrzych zadaniach.
Bo Polak od zawsze kombinował i kombinowac musi i to niemożliwe żeby było łatwo.
Powiem więcej zdarzyło się pare kaczek w joomli w polskich łatkach i to chyba tez doświadczenie , że wszystko może się zdarzyć.
Jednak jeszcze raz wielkie dzieki bo juz grzebałam w plikach php :))))))))))))))))))

---------- Post dodany o 22:17 ---------- Poprzedni post był o 22:16 ----------

I WIELKIE DZIEKI , ZE CHCIAŁO CI SIE NAPISAĆ