PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z grafiką na stronie???



rolando
06-12-2005, 15:30
Witam zauważyłem taki problem z joomlą a mianowicie kiedy chce sie zarejestrowac na swojej stronie(testowo) w formujażu rejestracji tekst zachodzi na belkę z kategorią www.kosmetyki.bitmar.net czy ktoś może powiedzieć mi gdzie się zmienia tekst tego i innych komponentów?proszę o wskazówki.
pozdrawiam

Proszę o zarejestrowanie mnie w serwisie: http://www.kosmetyki.bitmar.net
Znam i przyjmuję warunki korzystania z serwisu.
Zgadzam się z Polityką prywatności - zasadami gromadzenia i ochrony danych osobowych w serwisie. Chodzi mi o zmianę tego tekstu oraz jego pozycji

zwiastun
06-12-2005, 17:35
w pliku polish.php (w menu edytuj język witryny)

rolando
09-12-2005, 13:37
ok znalazłem dzięki, teraz może powiesz mi jeszcze jak wywalić dane kontaktowe z napisz do nas chcę aby było tylko np"Twoje uwagi zostaną przekazane ........" a nie wszystkie dane jak jest to standartowo w joomli bo jak to wszystko wywaliłem z contact.php to mi maile do admina nie dochodzą kopie są rozsyłane do usera ale do mnie nic nie trafia w panelu admina brak widomości. bede wdzięczny za sugestie i podpowiedzi.

zwiastun
09-12-2005, 17:41
Powiem. Krótko. Stawiasz mniej wiecej takie pytanie: Psze pana , rozwaliłem swój samochodzik, wywalilem z niego, co mi się nie podobało, psze mi powiedzieć, co teraz zrobić, żeby jeździł.

Odpowieź: Kup sie nowy albo zamów taxi

rolando
11-12-2005, 22:56
Powiem. Krótko. Stawiasz mniej wiecej takie pytanie: Psze pana , rozwaliłem swój samochodzik, wywalilem z niego, co mi się nie podobało, psze mi powiedzieć, co teraz zrobić, żeby jeździł.

Odpowieź: Kup sie nowy albo zamów taxi

HAHAHAHA BARDZO ŚMIESZNE:rolleyes: ALE:
1. nic nie wnosi do tematu
2. jeśli nie chcesz pomóc poprostu się nie udzielaj
3. jako admin powinieneś wiedzieć że takie odpowiedzi są: nie na miejscu, bez sensu i nie wnoszą nic do tematu,
4. ponadto może nie wiesz o tym ale nie wszyscy są takimi geniuszami jak TY i czasami liczą na czyjąś pomoc więc jak nie chcesz to nie odpowiadaj!!!

a wystarczyło napisać w "tym" i "tym" miejscu jest "to" i "to" odpowiada za "to" i "to" wiec tu należy wprowadzić zmiany czy to takie trudne pomóc komuś??? a tak na marginesie samochód naprawiam sobie sam bo większość mechnaników to partacze (z doświadczenia wiem).
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim którzy zechcą mi pomóc.

zwiastun
12-12-2005, 00:07
a wystarczyło napisać w "tym" i "tym" miejscu jest "to" i "to" odpowiada za "to" i "to" wiec tu należy wprowadzić zmiany

Przykro! Jakie pytanie, taka odpowiedź. Skoro rzeczywiście nie masz poczucia humoru, to zanim coś napiszesz, zastanów się co, piszesz:

bo jak to wszystko wywaliłem z contact.php to mi maile do admina nie dochodzą kopie są rozsyłane do usera ale do mnie nic nie trafia w panelu admina brak widomości.
Czyli - teraz już dosadnie: spaprałeś, co działało, nic Ci nie działa, bo spaprałeś, a ktoś ma Ci odpowiedzieć sensownie, co i jak teraz naprawić, żeby działało. Jedyna sensowna odpowiedź: przywróć komponent do oryginalnego stanu. I taką otrzymałeś! Pół żartem, pół serio!
Następnym razem dostaniesz krótszą: RTFM!
PS. Na konkretne, mimo że banalne pytanie wcześniej, dostałeś konkretną odpowiedź i to bez żadnych uwag.

rolando
12-12-2005, 11:22
Zwiastun nikogo nie chciałem obrażać ale przykre jest to że Ci którzy są obeznani z tematem PHP i joomla! wogóle bardzo często obnoszą się z tym lekceważąco podchodząc do początkujących userów takich jak ja np a przeciż każdy kiedyś musiał zaczynać prawda????i jestem ciekaw czy i oni również nie mieli problemów. moja odpowiedź wyżej może faktycznie była za ostra ale to krzyk rozpaczy bo:
1. otym żeby przywrócić orginalny wygłąd komponentu pomyślałem odrazu ale i tak kicha.
2. prosiłem o wskazówki które zmienne ewentualnie która część pliku komponentu contact.php jest odpowiedzialna za wyświetlanie informacji kontaktowych tel, fax, adres itp. bo uważam to za zbędne i chciałbym to jakoś zmienić.
3. każdy ma czasem gorszy dzień....
4. szukałem już trochę nawet dużo i nigdzie nie znalazłem nawet opisanego np sekcjami tego komponentyu oczywiście po polsku, dlatego prosiłem o pomoc
lekcja pokory.......
jeśli Cię uraziłem to sorry ale takie odpowiedzi potrafią podłamać jeśli ktoś liczy na pomoc...
a jeżeli chodzi o pierwsze pytanie to dodatkowo dodałem jeszcze jedną zmienną i tekst rozbiłem na 2 części i wszystko jest ok.

zwiastun
12-12-2005, 13:54
1. Nie należę do obrażalskich.
2. Gdybyś próbował policzyć, ile czasu tych kilka osób w Polsce poświeca użytkownikom joomla, nie rzucalbyś oskarżeń, że ktoś komuś nie chce pomóc.
3. Nie szukaj analiz budowy konkretnych skłądników joomla, bo ich nie najdziesz. Dokumentacja komponentów jest - jaka jest - w samych skryptach komponentów.
4. Jest prosta metoda przywróćenia oryginalnej wersji komponentu. Nadpisać zepsute pliki oryginalnymi.
5. A w ogóle nie wiem, po co kombinujesz. Wystaczy nie wpisywać niczego do kontaktu poza nazwą i żadne pola nie będą się ukazywać poza formularzem kontaktowym.
6. Reszta tam:
http://www.joomlademo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=318&Itemid=90