PDA

Zobacz pełną wersję : JoomlaPack - problem z wykonaniem kopi



wesole_miasteczko
11-10-2009, 13:22
Witam, mam problem ze zrobieniem kopi strony przy użyciu JoomlaPack 2.3.3 (Joomla 1.5.14, serwer na home.pl)

Zmieniłem katalog gdzie ma być tworzona kopia - komponent problemów nie widzi. Kłopoty pojawiają się gdy chce zrobić kopie (zarówno przy opcji z JPA jak i ZIP) próbowałem metod AJAX i JavaScipt - cały czas jakiś błąd.

Robiąc kopie do JPA metodą AJAX wyskakuje błąd:

Invalid AJAX Response (log z którego niewiele rozumiem)


Gdy wykonuje kopie metoda JavaScipt wyskakuje błąd:
500 Internal Error

The server encountered an internal error and could not complete your request.


Proszę o pomoc

moje
11-10-2009, 13:25
A uprawnienia do katalogu?

zwiastun
11-10-2009, 15:38
Ponadto - po to jest więcej, niż jedna metoda, żeby w razie problemów skorzystać z alternatywnej.

wesole_miasteczko
11-10-2009, 19:30
uprawnienia do katalogu
Wyczytałem w innym wątku, że rozwiązaniem problemy może być nadanie uprawienia 777 na katalog gdzie ma się zapisywać kopia oraz na katalog tmp joomli. Zrobiłem tak ale problemu to nie rozwiązało.

jest więcej, niż jedna metoda....
Nie bardzo wiem o co chodzi ale w konfiguracji mam do wyboru albo Ajax albo Javascript. Obie kończą się problemem.
Jeśli chodziło o sposób archiwizacji to wybierałem JPA i ZIP aby korzystać z "JoomlaPack eXtract Wizard".

Pierwszy raz pracuje z dodatkiem JoomlaPack - zastanawiam się gdzie jest problem. Przeszukałem net i nic :(

zwiastun
11-10-2009, 19:48
Sory, nie zwróciłem uwagi, że próbowałeś obu metod.
Prawa dostępu to nie tylko prawo odczytu, zapisu i wykonywania - to także prawo własności!
Czy próbowałeś zrobić jak najmniej? Np. zrobić kopię tylko jednego niewielkiego katalogu?

wesole_miasteczko
11-10-2009, 20:08
Ciekawa sprawa z robieniem kopi wybranych rzeczy, mianowicie
gdy wybieram opcje "All databases, no files" - kopia zrobiona bez problemu
gdy wybieram opcje "Main site database only" - również bez problemu.

Problem jest z "Full site"

wesole_miasteczko
14-10-2009, 14:04
Nie mogłem wybierać poszczególnych katalogów, maiłem wersje joomlapack-2.3.3-core.

Zainstalowałem już pełną wersje i problem jest chyba z ustawieniami samego komponentu. Zaznaczam większość katalogów w "Directory Exclusions" właściwie zostawiam tylko jeden, klikam na buckup i joomlapack robi kopie WSZYSTKIEGO oczywiście dalej nieskutecznie. Teraz nie wyświetla mi błędów z Ajax tylko się zawiesza (czekałem ok godziny i nic się nie dzieje) w metodzie z Javascript znikają informacje co jest właśnie przetwarzane (widoczny jest tylko "Backing up Please do not browse to another page unless you see a completion or error message."

(Zainstalowałem komponent na xampp i wszystko chodzi jak trzeba, na serwerze home wciąż problemu nie naprawiłem)

Jakieś pomysł gdzie popełniłem błąd ?

Dyzioo
08-04-2010, 22:35
I jak udało się rozwiązać problem bo ja mam prawie identycznego rebusa, tyle że dotyczy joomlapack 2.4.1 plus i Joomla 1.5.15 również na serwerze home.pl. "Please do not browse to another page unless you see a completion or error message" i koniec...

Raveren
08-04-2010, 22:46
Może spróbuj wyłączyć witrynę na czas kopiowania. Miałem też takie same problemy, ale wynikały czasem z braku miejsca ( miałem przydzielone 200MB, pliki strony zajmowały ok 120, a na kopię wielkości 75MB już brakło), a czasem z ruchu na stronie. Po wyłączeniu na czas backupu problem znikał.
Metoda backupu - domyślna. Po każdej nieudanej próbie wyczyść powstałe pliki.

big_krzysiek
08-04-2010, 23:01
witaj!
nie wiem czy to co teraz napisze cos wniesie do tematu, ale jesli w domyslnym katalogu robi kopie bez problemu, a w utworzonym przez ciebie sa problemy... sprobuj ustawic mu katalog na tmp, lub logs...jesli tam zapisze, tzn ze sa problemy z prawami do plikow ...
na forum przewijal sie tez temat hostingu home.pl i problemami z katalogiem tmp ...

wesole_miasteczko
09-04-2010, 09:36
Witam, problem rozwiązałem wprowadzając zmiany w wielkości plików oraz szybkości wykonywania kopii (slow).

Proponuje zainstalować najnowszego Akeeba Backup (na dzień dzisiejszy najnowsza wersja to 3.0a5, jest w fazie beta ale działa poprawnie) i wszystko będzie działać jak trzeba na ustawieniach domyślnych (wystarczy zmienić katalog zapisu kopii)

Dyzioo
09-04-2010, 22:43
Ok spróbuję, dzięki za info.