PDA

Zobacz pełną wersję : Edytor artykułów



markuss7
11-10-2009, 14:58
Cześć. Szukam dodatku, w którym można napisać artykuł bez zbędnych nerwów. Aktualnie korzystam z edytora Joomla FCK, a korzystałem z TMedit,
TINYmce 2.0, Xinha 1.5.0b i jeszcze kilku podobnych. Problem jest tego typu że jeśli próbuję napisać artykuł i wrzucić ze 2 zdjęcia to wszystko jest oki do momentu opcji "podgląd". Po włączeniu podglądu stronki artykuł wyswietla sie zupełnie inaczej niz jest pisany w edytorze. Próbowałem pisać w tebelkach ale jest to bardzo czasochłonne i irytujące. Szablon z jakiego korzystam to rhuk_milkyway i mam juz prawię całą stronę w owym szablonie wię zmiana odpada. Jeśli znacie jakiś komponent czy narzędzie w którym można napisać w prosty sposób artykuł to pomóżcie.
Dzięki.

moje
11-10-2009, 15:10
Ale to ustawień edytora to już nie można zajrzeć?

Albo na forum poszukać?

Magiczne słowa na dzisiaj to:
edytor, brak formatu, brak wyrównania grafiki, TinyMCE

markuss7
12-10-2009, 19:46
No dzięki, dzięki...ustawienia swoja drogą, trochę pomogły. Chodziło mi bardziej o "przyjazny" dodatek do pisania art. na zasadzie kopiuj/wklej i wszystko samo się pięknie zrobi:) tzn. nie trzeba bedzei pisać alignów,styli itp. Ale chyba jeszcze takiego nie wymyślili???:D

moje
13-10-2009, 00:00
A "guzików" wyrównaj do itp., to nie ma ? ;>

markuss7
13-10-2009, 21:18
te magiczne guziki nie wyrównają mi tekstu w formacie artykułu:
"zdjęcie, tekst obok
tekst obok, zdjęcie"
Mam nadzieję, że dobrze to zobrazowałem;)

Znalazłem połowiczne rozwiązanie problemu:
zdjęcie
tekst
zdjęcie
itd.
Wtedy guziki i wszystkie inne opcje działają idealnie ale niestety z układem pierwszym edytor się wysypuje.

moje
13-10-2009, 22:28
Opcji opływania tekstu nie ma?

zwiastun
14-10-2009, 00:32
@moje, daj spokój. @markuss7 albo nie nauczył się korzystać z edytora, albo mrzy mu się nie tylko Word, ale superword na dodatek na wolnej licencji!

T.A.
14-10-2009, 00:56
Witam !!!

Mam problem Joomla Wersja 1.5.14 w artykule chciałem wstawić zdjęcie w insert/edit image wstawiłem aby było alignment: right niestety po zapisaniu zdjęcie powraca do lewej strony. Co to może być.?

idek
14-10-2009, 01:33
czyszczenie tekstu podczas zapisu - było 50 razy co najmnniej... wpisz w wyszukiwarke TinyMCE - a znajdziesz o co chodzi... albo od razu wbij w ustawienia pluginu jeśli coś Ci to mówi

markuss7
14-10-2009, 19:55
Dokładnie Zwiastun. Marzy mi się edytor, który będzie sam pisał za mnie artykuły i jeszcze autorzy edytora będą mi płacić za to, że z niego korzystam:). A tak na poważnie to edytor jest super do momentu tekstu w uładzie:
"zdjęcie, tekst obok
tekst obok, zdjęcie"
ponieważ co innego pokazuje na podglądzie a co innego podczas pisania art. a jeszcze co innego podczas zapisu i podglądu art.

Podczas pisania w innych formatach jest OK.