PDA

Zobacz pełną wersję : Elementny w menu



Minty
17-07-2006, 15:51
Witam Wszystkich,

Mam problem z menu.. Czy jest taka możliwość, żeby klikając na dany element w menu, przechodzić do elementu, który jest pod nim (w submenu).. Np. Mam 3 poziomowe menu:

Tytul_w_menu_1

Tytul_w_podmenu_1.1

Tytul_w_podmenu_1.2
Tytul_w_menu_2

Chciałabym uzyskać efekt taki, ze jak kliknę na tytul_w_menu_1 to nie tylko rozwinie mi się podmenu (z tytulami 1.1 i 1.2), ale również wyświetli mi się element pierwszy z tego podmenu (to co się kryje pod tytulem 1.1) i stanie się on elementem aktywnym..

Mam nadzieję, że nie za bardzo namieszałam i ktoś mnie zrozumiał..

Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc, byłabym wdzięczna niezmiernie! Dodam, ze do wyświetlania menu uzywam modułu mod_exmenu.

Pozdrawiam serdecznie

magic
17-07-2006, 21:35
Z jednej strony muszę Cię zmartwić, a z drugiej - pocieszyć ...
Ponieważ i tak nie masz wpływu na kolejność, zacznę od zmartwienia ...

W Joomla! niestety nie ma takiej mozliwości (standardowo), żeby kliknięcie na pozycję X poprowadziło bezposrednio do submenu. Przynajmniej nie da się tego zrobić wprost - można pokombinować, ale to zależy od konkretnej sytuacji. Powodem jest stała "bolączka" Joomla! pod tytułem ItemID. Częsciowo rozwązują to różne dodatki do Jomla! - w tym Ext Menu.

Pocieszeniem jest np. właśnie używane przez Ciebie Ext. Menu. Ma sporo możliwości, ale jak je wykorzystać w Twoim Wypadku (Twoja Strona, Twoje Potrzeby) - nie potrafię odpowiedzieć. Za dużo możliwości, za mało informacji ...

Najlepiej pokombinuj, potestuj ... Z Ext. Menu można b. dużo ...

P.S. Jest jeszcze coś takego jak Split Menu (taki dodatek w oprogramowaniu templatek (szablonów graficznych)), do wykorzystania w przedmiotowym celu samodzielnie, jak i Ext. Menu potrafi użyć ...

Minty
18-07-2006, 08:45
Dzięki bardzo za odpowiedź..
Właśnie kombinowałam już sporo.. nawet zrobiłam jedno menu, a potem różne menu odwołujące się do elementów tego menu.. .To działa, ale to troche mija się z założeniami joomla (wszystko powinno odbywać się dynamicznie).. a tak to miałam mnóstwo linków i się można było pogubić, co jest do czego.. a dosyć obszerna jest strona i elementów w menu jest mnóstwo. Przy tym każde podmenu prawie w innej części strony się rozwija.. Dlatego też zdecydowałam się na moduł rozszerzający menu. Bardzo fajny jest i faktycznie wiele rzeczy mi załatwia (zamiast kilkunastu menu mam 4 :P :)).
Jeszcze będę myślała nad tym.. może po prostu na serwerze ustawię przekierowania dla danych elementów w menu.. Choć też nie wiem, czy to najlepszy pomysł.
W każdym razie dziękuję Ci za rady i za "uświadomienie" mnie co do niemożności wskakiwania od razu do submenu :))
Pozdrawiam serdecznie
Minty

Minty
18-07-2006, 09:08
Ooo i właśnie tak chyba zrobię.. trochę tych przekierowań będzie, ale to chyba będzie najprostsze rozwiązanie :) W htaccess pookreślam co trzeba:)
Jeszcze raz pozdrawiam.