PDA

Zobacz pełną wersję : problem z logowaniem CB 1.2.1.



fenix75
11-10-2009, 18:07
Witam,
Zachciało mi się CB 1.2.1 na joomli i teraz mam z tym problem. Obecnie mam joomla 1.5.14 + CB 1.2.1 + mod_cblogin, mod_comprofilerModerator, mod_comprofilerOnline.
zgodnie z zaleceniami wiki zainstalowałem komponent + moduły, w panelu z modułemi wyłączyłem standardowe logowanie i włączyłem logowanie CB, do tego zgodnie z zaleceniami wyłączyłem w ustawiniach joomli możliwość rejestracji użytkowników a w CB ustawiłem na TAK, niezależnie od ustawień globalnych.
teraz pojawia się problem, pojawia się melnu z logowanie, mozliwością rejestracji i jest pięknie, schody pojawiają się gdy chiałem zalogować się, w teorii mogę wpisać login i hasło , klikam loguj i nic zupełnie nic - pojawia mi się strona główna z możliwością logowania a przecież przedchwilą logowałem sie !!! , sam już nie wiem co robić :( przegladam forum i jakoś nic nie mogę znaleśc podobnego, Dodam tylko że synchronizacja z Tols poszłą bezproblemowo (tak mi sie wydaje) w CB login ustawiałem synchronizacja z CB na tak i na nie ale nic to niedawało.
na chwile obecną wypłukałem się z pomysłów, może ktoś z was wie gdzie robię błąd?

fenix75
23-10-2009, 00:45
Problem polegał na integracji Joomla 1.5.14 z CB 1.2.1 i z phpbb3.0.5 poprzez pomost com_rockbridge 1.0.RC12 który mieszał w ustawieniach
Rozwiązanie:
żeby można było zalogować sie w joomli i przejść zalogowanym do forum to poza ustawieniami w joomli( podanie ścieżki gdzie ma być forum i miejsca pobrania wstępnie zainstalowanego forum), należy w samym forum (przynajmniej ja tak zrobiłem i zadziałało) w ustawieniach cookie dokonać małej zmiany, a mianowicie w miejscu Domena cookie: zostawić puste pole (zazwyczaj wpisana jest tam domena) a w miejscu Ścieżka cookie: zostawić jeden znak tylko slash ( / ) dzięki temu Ja mogłem zalogować się w joomli i przejść zalogowanym do forum.
mam nadzieję ze komuś się jeszcze ta wiedza przyda.
W trakcie testów wynikł problem integracja działa pod IE ale pod FF już nie, mogę zalogować się pod joomlą, ale jak przechodzę do forum to wywala mnie