PDA

Zobacz pełną wersję : Pogoda na stronce i



szoszon1
13-10-2009, 11:22
Witam
Postanowiłem umieścić na stronce własny kod html który pokazuje aktualną pogodę w moim regionie , skopiowałem kod html wygenerowany na stronce z pogodą ,działa wszystko prawidłowo ale ....... zainstalowany plugin valigation krzyczy że mam teraz 63 błędy.
Co w takies sytuacji zrobić ? Można jakoś pogodzić to wszystko ?

idek
13-10-2009, 11:28
zobacz jakie to błędy i jeśli się uda, to je popraw, a jesli nie, to zastanów się co jest dla Ciebie ważniejsze - poprawna walidacja strony, czy pogoda na stronie.. no i w związku z podjętą decyzją albo olej pogode albo walidacje :)

innym rozwiązaniem może być znalezienie innej, poprawnie napisanej pogody

szoszon1
13-10-2009, 11:34
Dzięki @idek za szybką odpowiedź :D

szoszon1
04-12-2009, 18:17
Z powodu tego że moja mieścinka niestety nie jest ujęta w standartowych modułach pogody , mam pytanko - czy jest jakiś programik może do dostosowania kodu html do wymagań joomla i valigacji ?
Kody html dostepne z polskich serwisów sypią błędami , stąd moje pytanie powyżej

git
21-12-2009, 22:24
dzisiaj wyszukałem modem pogody dla joomla 1.5 MambWeather v2.0.4
niestety nie jest spolszczony, może znajdzie się chętny do zrobienia pl.
link do modułu
http://www.innato.nl/downloads/joomla15/index.php

(Na)Leśnik
21-12-2009, 22:41
A sam się nie możesz za to zabrać? I udostępnić innym?
Jak czegoś nie wiesz, to odpal tłumacza googla i będziesz miał jakie takie pojęcie.

git
21-12-2009, 22:46
(Na)Leśnik jak jesteś taki do przodu to pokarz jak to się robi....

(Na)Leśnik
21-12-2009, 22:57
Nie znam samego modułu, ale tłumaczyłem sam dla siebie coś innego.
Szukasz pliku językowego, zaznaczasz cały i kopiujesz.
Odpalasz http://translate.google.pl/#
Tam jest takie białe okienko i do niego wklejasz to, co wcześniej skopiowałeś.
Poniżej jest przycisk "Tłumacz" i gotowe.
Obrabiasz, aby było więcej niż mniej po polsku. Kopiujesz plik tekstowy na własny dysk, zmieniasz początek z na PL-pl (reszta pozostaje taka sama, jak w oryginale) i wrzucasz na serwer do katalogu z polskimi plikami językowymi.
Trochę zabawy, ale na moje potrzeby w zupełności wystarczyło. Wprawdzie dotyczyło to innego modułu, ale myślę, że prawie z każdym się tak da.
Życzę powodzenia.

szoszon1
22-12-2009, 12:45
Gkweather działa bez błędów :D