PDA

Zobacz pełną wersję : Położenie Moda



zozio
14-10-2009, 10:48
Witam
Zainstalowałem Joomla 1.5 pod adresem zgredziol.pl, używam templatki JA Justicia oraz modu JA Slider Gallery. Chciałbym by ten mod wyświetlał się między główką a zawartością . Próbowałem różnie ustawiać położenie tego moda lecz pokazuje mi się on tylko w menu po lewej.
Może są jakieś inne sposoby na takie problemy??
Nowicjusz

Bazyl
14-10-2009, 10:59
Jeżeli nie potrafisz zmienić pozycji modułu na inną zacznij od www.wiki.joomla.pl

http://wiki.joomla.pl/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w
Taka pozycja musi być w szablonie.

zozio
17-10-2009, 01:17
Wracam pewnie w niesławie i zapewne batorgi otrzymam za pytanie albo jakiś surreal link albo bana jakiegoś. Przejrzałem wiele tematów na temat położenia modów i menu ale chyba ja nie znam tego języka. potrzebuję "przesunąć" menu na lewą stronkę a używam JA Justicja (zgredziol.pl). I na prawdę zrozumiałem odpowiedź że musi być miejsce w szablonie ale nikt tego nigdzie "debilom" nie tłumaczy tylko odsyła gdzieś tam. Próbowałem to rozwikłać przez ostatnie 3 noce więc jeśli ktoś ma pomysła to będę wdzięczny.

Bazyl
17-10-2009, 08:25
Masz trzykolumnowy szablon.
Od lewej: treść główna, lewa kolumna, prawa kolumna.
Zmień kolejność, tzn. przenieś lewą kolumnę (div id="ja-col1") tak, by wyświetlała się z lewej strony...

zozio
17-10-2009, 19:08
nie dam rady tego zrobić. Szukałem tego Col1 w Template CSS i po zmianie z right na left nie reaguje wcale.

Bazyl
18-10-2009, 09:26
Trzeba edytować plik index.php szablonu - w nim przenieść kolumnę z div id="ja-col1.
Później zmiany w pliku szablonu.
Zapewne sobie nie poradzisz...

Twórz stronę w obecnej formie, a w międzyczasie poznaj html i css.
Zmiany wprowadzaj na próbnej witrynie.

Powodzenia.

zozio
23-10-2009, 14:07
Dziękuję wszystkim za pomoc. Rozwiązałem problem zmieniając templatkę.
Pozdrwaiam wszystkich.