PDA

Zobacz pełną wersję : Własne linki w mod_mainmenu



raker2
14-10-2009, 12:43
Witam,
chicałem się dowiedzieć czy da się jakoś "ręcznie" nie z panelu administracyjnego wstawić na stałe linki do modułu mod_mainmenu. Przy pomocy tego modułu mam zrobioną sekcję "Przydatne linki" i chciałbym kilka z nich wstawić na stałe. Problem w tym że nie jest jedyne miejsce w którym wykorzystuje ten moduł (jest na nim główne menu użytkownika zbudowane).
Czy jest w ogóle taka możliwość?

Ps. nie chcę wstawiać linków przez panel bo chciałem zainstalować system wymiany linków na stronie który automatycznie zmienia wyświetlane linki.

Pozdrawiam
Raker

KYCu
14-10-2009, 13:52
Witam

Czegoś nie rozumiem. Chcesz wstawić na stałe a nie chcesz używać PA. Dziwne. Skoro chcesz na stałe wstawić to użyj raz PA, wstaw te linki i już. Będą wstawione "na stałe" :D
Tak opisałeś ten problem, że ja go zrozumiałem tak a nie inaczej.

raker2
14-10-2009, 14:01
Mam zewnętrzny skrypt który losowo generuje linki, za każdym razem nas tronie wyświetlają się inne linki. To do tego był mi potrzebne "ręczne" wklejenie do kodu strony skryptu który generuje te linki.
Mam nadzieję że teraz jaśniej opisałem problem ;)

magdaa
15-10-2009, 23:17
o ile dobrze rozumiem ... można stworzyć kolejny moduł (własny) umieścić w nim te linki i opublikować tuż pod modułem "Przydatne linki" ale nie publikować jego tytułu - wówczas będzie sprawiało to wrażenie jednej całości ...

raker2
16-10-2009, 07:27
Niestety w tym momencie tworzenie własnego modułu wybiega poza moją wiedzę z zakresu joomli. Wprawdzie programistą php jestem i nie byłoby to dla mnie problemem musiałbym jednak wczytać się w specyfikację joomli aby stworzyć dedykowany dla niej moduł.

Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Raker

zwiastun
16-10-2009, 08:06
Własny moduł nie wymaga żadnej wiedzy z zakresu PHP! Wybierasz na stronie zaplecza Moduły -> Nowy (Utwórz), następnie Własny moduł (Custom module) i wpisujesz zwykły tekst lub kod html!

raker2
16-10-2009, 08:10
Ale czy do takiego modułu można wkleić kod php?

magdaa
16-10-2009, 08:26
a próbowałeś ?

raker2
16-10-2009, 08:28
TAK, wyświetla się po prostu na stronie kod php a nie to co powinien wyświetlić. Zresztą tam jest wyraźnie napisane że ten moduł custom służy do wstawiania własnego kodu html

magdaa
16-10-2009, 08:33
no tak, a my mamy tutaj podawać gotowe recepty, na to co było już na tym forum opisywane ... szukajka forumowa lub http://extensions.joomla.org/extensions/edition/custom-code-in-modules

raker2
16-10-2009, 09:04
Fakt, dzięki za pomoc, jest to czego szukałem.

raker2
16-10-2009, 09:14
Sorki za stwierdzenie, ale zadanie pytania jest najszybszym rozwiązaniem, ale faktycznie masz racje :)

zwiastun
16-10-2009, 09:26
Masz rację, ale zadanie pytania jest także nadużywaniem życzliwości ludzi, którym z czasem może się znudzić odpowiadanie po tysiąckroć na takie same pytania. Forum to nie szkółka dla dzieci, tylko pomocnik w którym tę pomoc możesz uzyskać za darmo, ale to nie znaczy, że ona nikogo nic nie kosztuje!