PDA

Zobacz pełną wersję : Mod_random_image nie wyświetla obrazków mimio poprawnych ustawień.



misiekg88
14-10-2009, 20:12
Witam,

mam problem z wymienionym wcześniej mod_random_image, otóż zainstalowałem joomle w wersji 1.5.14. Wcześniej miałem do czynienia tylko z joomla 1.0.x i tam działał mi random image. Teraz ustawiłem dobrą ścieżkę (obrazy z niej normalnie w php się wyświetlają), a random image wyświetla tyko informację o braku obrazów. Nadmienię, że obrazy np w RS gallery się wyświetlają bez problemu. Na serwerze jest PHP Version 5.2.11-1, Apache 2.0. Zainstalowany jest na pewno moduł php5-gd.

Bardzo proszę o pomoc, napisałem już posta na joomla.org, ale nie uzyskałem zadnej odpowiedzi. Odpowiem na wszystkie pytania. Pozdrawiam

Jola
14-10-2009, 22:07
Witam,
gdzie umieściłeś obrazki, a jaką podałeś ścieżkę?

misiekg88
14-10-2009, 22:23
Ścieżkę dałem np: images/stories/food . I obrazki tam są, co śmieszne udało mi się tymczasowo "rozwiązać" problem podając w pliku php modułu (helper.php w folderze modules/mod_random_mage) "z palca" tą ścieżkę:

$folder = 'images/stories/food';//$params->get( 'folder' );

Musi za tem być jakiś problem z ścieżką przekazywaną z formularza Joomli, gdyż po skopiowaniu jej tu obrazki wyświetlają się jak najbardziej poprawnie.