PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Joomla się nadaje?



miszarus
16-10-2009, 14:05
Witam serdecznie,
Moje pytanie jest takie, Czy Joomla nadaje się na stronę publiczną Miasta i Gminy. Dodam że BiP i E-boi obsługiwane są przez specjalistyczne firmy. Chodzi jedynie o aktualności, galerie, i podstawowe informacje o gmninie, wydarzeniach, informacjach..... Joomla nadje się do wielu serwisów, ale czy nada się na taki serwis?
Widziałem już strony Gmin w Joomla, wyglądają zacnie, ale chciałem zasięgnąć wiedzy u źródła?
Politechnika Szczecińska też ma stronę w Joomla, i wygląda to fajnie.
Oczekuje fachowych rad, i jeżeli nie Joomla, to co? Zostaje jedynie strona napisana od nowa :-D
Pozdrawiam.

zwiastun
16-10-2009, 14:07
Jeśli masz zadawać takie dziecinne pytania, to zacznij pisać tę stronę sam! Od nowa. Będzie to dojrzalsze!

miszarus
16-10-2009, 14:14
OK, dzięki za wyczerpującą odpowieć.
Oprócz łyżki dziekciu chciałbym też liznąć miodu :D

oprych
16-10-2009, 14:21
Pomijając fachową pomoc kolegi Zwiastuna, Joomla jak najbardziej się nada do tego celu.
Jedyna problem który może mieć istotny wpły na wybór Joomli, to kwestia uprawnień użytkowników - jeśli nie zamiarzasz za bardzo rozbudowywać grup użytkowników, to Joomla jest naprawde dobrym rozwiązaniem.

ps. politechnika, a teraz Zachodnioopomorski Uniwersytet technologiczny mają stronę w TYPO3

miszarus
16-10-2009, 14:27
Myślę że wszytko na stronę wprowadzać będę sam, osobiście + dwie osoby z dostępem do dodawania news-ów. Generalnie Miasteczko i Gmina mała, a więc Joomla powinna wsytarczyć.
No chyba że ktoś ma wątpliwości.....i swoje sugestie, bardzo chętnie wysłucham :D

zwiastun
16-10-2009, 14:29
Widzisz - oprych Ci udzielił fachowej odpowiedzi!
Ja natomiast chętnie bym przeczytał, gdzie się rodzą tacy, którzy po informacji, że Joomla jest od lat obok Drupala najlepszym programem tej klasy oraz możliwości obejrzenia setek jeśli nie tysięcy stron obsługiwanych przez Joomla zadają takie pytania!
@oprych, a na czym to polega problem z uprawnieniami, skoroś taki fachman. No, chyba, że tylko Ci się wydaje, iż byle jaka odpowiedz lepsza od napisania komuś, by nie zadawał lamerskich pytań!

Bazyl
16-10-2009, 14:37
Widziałem już strony Gmin w Joomla, wyglądają zacnie...

Przecież wszystko jasne.

oprych
16-10-2009, 16:07
@oprych, a na czym to polega problem z uprawnieniami, skoroś taki fachman. No, chyba, że tylko Ci się wydaje, iż byle jaka odpowiedz lepsza od napisania komuś, by nie zadawał lamerskich pytań!

nigdy nie uważałem się za "fachowca" w Joomli i nie będę :P
Dla Ciebie większość pytań może być lamerska, ale akurat pytanie czy są jakieś przeciwwskazania do użycia Joomli dla strony o tematyce X czy Y jest jest sensownym pytaniem. Gdyby ktoś chciał np. tylko bloga poleciłbym mu WordPressa

A co do uprawnień, to sam chyba przyznasz, że w Joomli jest z tym ubogo - chyba że weźmiemy jakieś płatne dodatki.
A tak mamy z góry narzucone grupy i wszystko.
A czasami w serwisach przydaje się podział na grupę X czy Y.

zwiastun
16-10-2009, 18:39
1. Skoro się nie uważasz, to nie podważaj kompetencji innych.
2. @Miszarus nie pytał o specyficzny typ witryny (blog, serwis społecznościowy), a o typowe zastosowanie. Odpowiedź na zadane przezeń pytanie znajduje się w każdej charakterystyce właściwości Joomla!.
3. Nie przyznam. Owszem, zarządzanie prawami w Joomla jest jakie jest, ale żeby dysponować potrzebnymi możliwościami, nie trzeba korzystać z płatnych dodatków. Wystarczy przyjrzeć się rozwiązaniom pretendującym do Sali sławy w trwającym właśnie plebiscycie na najlepszy CMS oparty na PHP, najlepsze rozszerzenie, najlepszy szablon.

magdaa
16-10-2009, 18:44
czy ja długo jeszcze będę zmuszona czytać tę zbędną dyskusję ?

benio07
16-10-2009, 20:19
w joomla 1 .6 zarzadzanie uprawnieniami będzie bardziej rozbudowane i spełni większośc wymagań ale trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać

zwiastun
16-10-2009, 20:26
W Joomla 1.5 możesz mieć dokładnie to samo (no prawie dokładnie) już dziś!

gripsy
18-10-2009, 18:31
Zobacz oficjalną stronę urzędu Bielsko Biała albo ath bielsko biała
Joomla się nadaje
Patrz też mój podpis.:)

Grisza
24-10-2009, 21:48
Widzisz - oprych Ci udzielił fachowej odpowiedzi!
Ja natomiast chętnie bym przeczytał, gdzie się rodzą tacy, którzy po informacji, że Joomla jest od lat obok Drupala najlepszym programem tej klasy oraz możliwości obejrzenia setek jeśli nie tysięcy stron obsługiwanych przez Joomla zadają takie pytania!
@oprych, a na czym to polega problem z uprawnieniami, skoroś taki fachman. No, chyba, że tylko Ci się wydaje, iż byle jaka odpowiedz lepsza od napisania komuś, by nie zadawał lamerskich pytań!

W Jomlii jest jedna wada z uprawnieniami, że nie dochodzą wiadomości do userów jeśli chce się ich powiadomić np o zmianie loginu lub zmianbie hasła do konta przez admina.

Grisza
24-10-2009, 21:51
czy ja długo jeszcze będę zmuszona czytać tę zbędną dyskusję ?
Heh i wszyscy dostaliśmy po tyłkach ;)