PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z publikowaniem większego artykułu



Trek
18-07-2006, 11:19
Witam,
Próbuję opublikować artykuł na około 20 stron A4. Rozmiar 942KB. Nie wydaje się duży. Jednak w momęcie przyciśnięcia klawisza "save" otrzymuję biały ekran. Artykuł nie zostaje opublikowany. W logach miałem komunikat:


[client 192.168.1.65] PHP Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted ...
Zmodyfikowałem następujące wpisy w /etc/php.ini


max_execution_time = 120
max_input_time = 120
memory_limit = 64M

Komunikat z logów systemowych zniknął. To jednak nie pomogło w publikacji. Podczas wklejania i zapisywania procesor pracuje na 100% przez ok 1:30s.
Publikowany artykuł zawiera podział stron przy użyciu


{mospagebreake}
Po wstępnej analizie wygląda to na jakieś ogranicznie rozmiaru w publikowanym artykule. W configuration.php jednak nic nie znalazłem.
Używam: joomla-1.0.10-en (z dogranym spolszczeniem).
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Moje tymczasowe rozwiązanie problemu to zakładanie małego artykułu i wklejanie dużej treści poprzez phpmyadmin'a.
Wolałbym jednak przez panel administracyjny joomla. Edytor wysiwyg mam wyłączony w konfiguracji.

Pozdrawiam
Trek

stone
19-07-2006, 12:49
Jedyne co mi przychodzi do głowy to ewentualnie limit dla pola gdzie wstawia treśc, nie pamietam w tej chwili co jest tam ustawione.

Ewentualnie zwiększ jeszcze
max_execution_time = 120
max_input_time = 120

Chociaż dla samego tekstu powinno być dosyć

Trek
19-07-2006, 13:09
Stone daj chociaż informację, gdzie ten parametr można znaleźć. Czy to jest zmienna joomli czy php?


max_execution_time = 120
max_input_time = 120

Mam dokładnie tak ustawione.
Czy jest ktoś kto wkleja duże artykuły z podziałem na strony i ma problemy? Nie może ich opublikować.

zwiastun
19-07-2006, 13:23
To są ustawienia php
942KB to wcale nie tak mało. Z wklejaniem tak dużych materiałów bywają czasami problemy. Ale często wystarczy się nie niecierpliwic. Materiał mimo komunikatów jest wklejany. Trochę odczekać.

Trek
19-07-2006, 15:13
W moim przypadku Joomla nie "wrzuca artykułu".
W pasku stanu jest informacja "zakończono". Biały ekran i nic więcej. Artykuł nie jest zapisywany do MySQL.
Czy są jakieś metody diagnostyczne np: debug. Jak z tego skorzystać? Widziałem coś w pliku configuracyjnym.