PDA

Zobacz pełną wersję : ustawienia templatki



lqsdesign
18-07-2006, 13:07
robie wlasne skiny do Joomli i zastanawia mnie czy da sie zrobic cos w rodzaju pliku instalacyjnego. Chodzi o to ze po zaladowaniu templatki wszystkie komponenty byly tam gdzie ja planowalem, aby konfiguracja nie byla juz potrzebna. Czy jest to mozliwe?
Nie chce uzywac standardowych nazw gdyz niektore komponenty wystepuja standardowo razem a ja tego nie chce.

stone
19-07-2006, 13:54
Czy mógłbyś podać troszkę więcej szczegółów jak to widzisz?

zwiastun
19-07-2006, 14:31
Możliwe że jest to możliwe, ale wymagałoby rozbudoania instalatora o funkcję odczytująca aktualne ustawienia modułów, a następnie umieszczającą je w nowych obszarach. Nie bardzo to sobie wyobrażam. Dopóty ktoś umieszcza moduły w miarę w standardowych pozycjach, to problem może i nie jest skomplikowany. Ale jak chcesz mechanizmem decydować, żeby coś ustawione w user9 znalazło się przykładowo w obszarek25 i na dodatek było w tym samym mniej więcej miejscu, co chciał projketant serwisu?

Zachowaj podstawowe zasady: w user 3 standardowo w joomla umieszcza się górne menu, w user4 wyszukiwarkę. Pozostałe pomijam (łatwo to sprawdzić w sql-u pakietu instalacyjnego albo w świeżej instalacji Joomla.

Ułatwienia ulatwieniami, ale sory, bez wazeliny. Bo następny krok, to żeby się samo zainstalowało wyszło na ulicę i zwołało chętnych do oglądania :D