PDA

Zobacz pełną wersję : Coś do blokowania kopiowania strony ??



dar_o
16-10-2009, 21:00
Czy znacie jakiś dodatek, którym można zablokować na stronie skróty klawiaturowe lub np CTRL ??

Muszę wykonać stronę, której normalny użytkownik nie skopiuje - stronka postawiona na joomli, zawartość będzie się zmieniała, więc najlepszy byłby jakiś dodatek wyłączający skrót ctrl i c, s, a

No i coś co by zablokowało menu edycja przeglądarki....

Prawy klik wyłączyłem już modułem.

stasio
17-10-2009, 09:18
a może wydaj w wersji drukowanej i roześlij do ludzi?

zwiastun
17-10-2009, 09:20
Przejrzyj wiadomości rybika. Swego czasu podawał rozwiązanie. I mimo wszystko rozważ uwagę powyżej.

dar_o
17-10-2009, 10:42
Znalazłem na samym początku przepis rybika tutaj:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=29421

Jednak bardzo często użytkownicy mają ustawione przeglądarki tak, że blokują skrypty. Stąd pytam o coś wbudowanego w joomlę ( znalazłem już moduł blokujący prawoklik ).

Użytkownicy, dla których przeznaczony będzie portal w większości nie będą w stanie skopiować sobie źródła strony, więc zabezpieczenie przed ctrl c jest wystarczające. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to 100-procentowe zabezpieczenie. Jednak darujcie sobie ironizowanie, którego pełno w tematach dotyczących blokowania kopiowania stron.

Wydrukować ?? To po co robić stronę www ? Może więc lepiej faksem wysyłać ludziom materiały... Jakość taka przyjdzie, że nawet programy OCR sobie nie poradzą.


Każdy robiąc stronę/ serwis ma pewne wytyczne na których musi się oprzeć. Brat, któremu robię tę stronę chce mieć zablokowane prawoklik i ctrl+C. I mnie naprawdę mało obchodzi PO CO i DLACZEGO. Ja staram się mu pomóc i to zrobić. Przecież joomla ma ułatwiać życie - więc szukam łatwych rozwiązań. A nie ciągłego utyskiwania czy wykazywanie,że to zły pomysł: ( zacytuję z wątku rybika, bo o wersji papierowej było już wyżej...):

h aha tu blokada..eeee no to teraz dałeś "Dowcip miesiąca-tfu półrocza" ha ha


powiem ci tak... nawet jak pójdziesz za moja rada i dasz w jpg to jak komuś zależy to tekst sobie przepisze a fotkę da printscreenem... musiał bys łapy poucinać czytelnikom, najlepiej gdzies na wysokości szyi....

I tak dalej i tak dalej...
-----------------
Szukam więc modułu który zrobi blokadę klawisza CTRL lub CTRL+C ( ewentualnie takiego, który nic nie skopiuje, działając jak polecenia :

<body (http://www.kurshtml.boo.pl/html/body,html.html) onselectstart="return false" onselect="return false" oncopy="return false">
...
</body (http://www.kurshtml.boo.pl/html/body,html.html)>

Albo takiego modułu-dodatku, który zmieni zawartość strony w jpg lub nadłoży na niej przeźroczysty obraz


Dziękuję zwiastunowi - że mimo, że tego typu blokad nie pochwala, to naprowadza na rozwiązanie.

stasio
17-10-2009, 12:03
Przecież joomla ma ułatwiać życie
tak a ułatwieniem jest ctrl+c ctrl+v i choć byś sie zresr.... yy... narobił w majty to zawsze można skopiować teksty ze źródła strony....

co do cytatów to zacytowałeś mnie... czy ja jestem aż tak sceptycznie nastawiony do zabezpieczeń?

dar_o
17-10-2009, 18:02
tak a ułatwieniem jest ctrl+c ctrl+v i choć byś sie zresr.... yy... narobił w majty to zawsze można skopiować teksty ze źródła strony...



CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM A NIE BAW SIĘ W TROLLING:


Użytkownicy, dla których przeznaczony będzie portal w większości nie będą w stanie skopiować sobie źródła strony, więc zabezpieczenie przed ctrl c jest wystarczające

Rozumiesz co tam napisałem, prawda ??

gripsy
18-10-2009, 18:59
A prawego przycisku nie blokujesz? :) :)
Moim zdaniem znający skrót CTRL+C CTRL+V bez najmniejszego problemu skopiują sobie inaczej tekst o ile to nie zadziała.
Robisz z ludzi ci*li ?

Dodaj info o zakazie kopiowania, a najlepiej w znaczniki <title> wpisz: Zakaz używania skrótu CTRL... Przepisywać też nie wolno!

dar_o
18-10-2009, 19:30
A prawego przycisku nie blokujesz? :) :)
Moim zdaniem znający skrót CTRL+C CTRL+V bez najmniejszego problemu skopiują sobie inaczej tekst o ile to nie zadziała.
Robisz z ludzi ci*li ?

Dodaj info o zakazie kopiowania, a najlepiej w znaczniki <title> wpisz: Zakaz używania skrótu CTRL... Przepisywać też nie wolno!


Patrząc na te wypowiedzi, nie dziwię się, że ostatnio zdawalność matur spadła... Czytanie ze zrozumiem jest przecież takie trudne (baaa, w ogóle po co czytać jak można cokolwiek pisać... )

PO CO PISZESZ JAK NIE ROZUMIESZ ? I NIE CZYTASZ TEGO CO WYŻEJ ?




Prawy klik wyłączyłem już modułem.

A czegoś właśnie blokującego CTRL szukam - przecież o tym piszę !

gripsy
18-10-2009, 19:42
naprawdę myślisz, że masz do czynienia z małolatami?

dar_o
18-10-2009, 19:51
A co można wywnioskować z Twojego posta - zważywszy na te powyżej ?

To charakterystyczne dla dzieci neo, pisać, nie czytając wcześniejszych postów. A Ty tak zrobiłeś, a przynajmniej wskazuje na to Twoja wypowiedź.

gripsy
18-10-2009, 20:05
A co można wywnioskować z Twojego posta - zważywszy na te powyżej ?
Naprawdę ta rozmowa do niczego sensownego nie prowadzi...
PYTANIE 1:
Która grupa ludzi nie zdoła podejrzeć sobie źródła?
PYTANIE 2:
Dlaczego nie dopiszesz do body
onselectstart="return false" onselect="return false" oncopy="return false"
skoro to działa?

dar_o
18-10-2009, 20:13
Ad 1 - użytkownicy, którzy wykupują dostęp do witryny.
( I naprawdę wiem, że można wyświetlić źródło i je skopiować )
Ad 2 - szukam modułu który to robi, podobnie jak prawoklik i o to pytam

A jak widać powyżej, szukam też opcji innych - modułów nakładających np przeźroczyste grafiki nad tekst.....

gripsy
28-10-2009, 14:55
Tak przeglądałem sobie joomla extensions i natrafiłem na coś dla ciebie:
http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/content-restriction/10217