PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie grup (CB)



Utar
16-10-2009, 22:20
Witam serdecznie.
Poszukuje dodatku do joomla który pozwoli mi na tworzenie grup, coś takiego jak w JomSocial, tyle że mój serwis jest oparty o darmowy community builder.
Chciałbym żeby zarejestrowany użytkownik mógł założyć grupę i on jako zakładający byłby jej liderem, była by możliwość zapraszania i przyłączania innych do tych grup. Każdy użytkownik może tworzyć grupy.

Szukam już tego bardzo długo i nie mogę znaleźć. Czy może ktoś mi pomoże?
Z góry dziękuje.

Piegus
16-10-2009, 23:50
Super groups albo Groupjive

souacz
17-10-2009, 00:43
Raczej groupjive bo supergroups w wersji darmowej pozwala na niewiele.
Załączam dobrą wersję grupjive bo ostatnio ich serwer pojawia się i znika.
Ta wersja dobrze współpracuje z forum kunena (wersja od 1.5.4). Użytkownicy, którzy tworzą grupę mają dostęp do forum grupy (niewidoczne dla osób niebędących członkami grupy) - automatycznie przy zakładaniu grupy tworzona jest kategoria forum o nazwie grupy. Jedna uwaga - w ustawieniach kunena musi być włączona obsługa botów Joomla! - inaczej nie będzie dostępu do forum grupy. Dołączyłem też plugin do CB który tworzy CB Tab z grupami użytkownika.

Utar
19-10-2009, 21:37
Otrzymałem fachową pomoc i teraz chciałbym się nią podzielić.


Musiałem metodą prób to robić ale w końcu się udało.
Opiszę wam jak po kolei zrobić bo według mnie ta kolejność ma znaczenie,
bo w odwrotnej kolejności tylko z pozoru działa.
Sytuacja u mnie wyglądała tak że miałem forum FB. Zainstalowałem GJ, odinstalowałem FB i zainstalowałem Kunene. Skonfigurowałem i rzekomo działa ale:
* Brak linku do forum na stronie grupy (przy zakładaniu grupy, nowe forum jest tworzone)
* Użytkownicy nie należący do danej grupy nie widzą forum, gdy przyłączają się do danej grupy to dalej nie widzą a powinni.

A zatem:

1.Wyczyść wszystkie tabele w phpMyAdmin po poprzednich wersjach forum i GJ.
2. Pobierz najnowsze forum Kunena (minimum wersja 1.5.5, na chwilę obecną dostępna jest 1.5.6, w całości w polskiej wersji) i zainstaluj.
3. Skonfiguruj forum - stwórz nadrzędną kategorię w której będą umieszczane nowe fora (tworzone automatycznie przez GJ), ważny jest ID danej kategorii, będzie ci potrzebny potem w ustawieniach GJ
Ważne by w ustawieniach włączyć 'Obsługa botów Joomla' (Kunena > wszystkie ustawienia > witryna > 'Obsługa botów Joomla' i wybierz TAK (to jest 8 pozycja)
4. Zainstaluj GJ(w załączeniu najnowsza wersja + spolszczenie frontu, plugin do CB znajdziecie w tym temacie).
Jeśli chodzi o konfiguracje:
Przejdź do Komponenty>GroupJive >Settings> Integration
Show Forum -> TAK
Forum Parent Category: [wpisz numer ID kategorii którą stworzyłeś w Forum kunena]
Przejdź teraz
GroupJive >Categories Manager
Stwórz Grupę i ją opublikuj (przynajmniej jedną)

Tak zrobiłem i działa mi wszystko, mam nadzieję że moje doświadczenie kiedyś komuś się przyda pozdrawiam > Ut@r

Wielkie podziękowania dla "souacz" bez jego pomocy dalej szukałbym i szukałbym. Poświęcił mi swój czas i doświadczenie . Zasługuje na szacunek !

washingtonplx
23-06-2010, 12:21
Po instalacji i przejściu do komponenty groupjive i wybraniu odpowiedniej opcji pojawia mi się jedynie biały ekran bez jakichkolwiek komunikatów, czy ktoś wie co może być przyczyną ?

max-301
17-08-2011, 09:23
@utar a możesz podać adres strony, tak sie zastanawiam czy wchodzi w GJ. Chętnie bym zobaczył jak to wygląda w praktyce.

Pobawiłem się wczoraj trochę i tak zakręconego dodatku nie widziałem :)
Po instalacji (wersja b4) mam GroupJive w menu komponenty i GroupJive w górnym menu. Czy możne mi ktoś wytłumaczyć różnicę bo u mnie jest ona dość znaczna.

Zdefiniowałem kategorię (w menedżerze w menu Komponenty), ustawiłem parametry i od frontu dodałem grupę. Wszystko fajnie ale tych grup nie widzę w Tabach w CB, mogę wysłać zaproszenie jako admin grupy i po dołączeniu użytkownika widać go w grupie. Ale użytkownik także nie ma w TabachCB grupy do jakiej dołączył.

W tabach CB widzę grupy utworzone jedynie w Górnym menu. Tam mogę jako user dołączyć sam do grupy.

Pytanie jest czy ta rozbieżność między jednym Menu a drugim jest ok czy tylko u mnie coś się pop...o.
Jezeli OK to dlaczego dodając grupę od frontu jako zwykły user nie widzę tych grup utworzonych w Górnym Menu??

Lekko namieszałem ale może ktoś zrozumie o co mi chodzi :)

42784279
Dobra, mój błąd bo chyba zainstalowałem nie to co trzeba. Odinstalowałem wszystko i zainstalowałem ponownie wersję 2.3 i jest ok. Mam jednak pytanie ale o tym w osobnym wątku.