PDA

Zobacz pełną wersję : Czy tak można zrobić? Banner - zmiana



Joom-Joom
17-10-2009, 14:14
Czy można tak zrobić aby podmienić banner? Wchodzę w Rozszerzenie - Szablony - nazwa szablonu (u mnie:siteground-11) - Edytuj HTML - odnajduję linijkę z bannerem templates/siteground-11/images/nazwa pliku.jpg i zamieniam zmieniając ścieżkę np. na images/stories/nazwa pliku.jpg, który wcześniej wrzuciłem pod images do katalogu stories poprzez Media. Następnie klikam zapisz. Czy to zadziała? Tak kombinuję ponieważ nie mam dostępu do templates ale wolę się najpierw zapytać żeby czegoś nie popsuć.

big_krzysiek
17-10-2009, 14:44
teoretycznie zadziala ....

ale dlaczego nie masz dostepu do templates?

Joom-Joom
17-10-2009, 15:28
Nie mam pojęcia ale podobno wszystko tak zrobiono żeby max. utrudnić :) Ja nie instalowałem Joomli ani nie robiłem strony. Przyszedłem na gotowe i teraz modyfikuję na tyle na ile mogę lub odkryję, że mogę :)
Wracając do tematu.
Mam spróbować? Najwyżej wkleję znowu tą samą ścieżkę tylko martwię się czy aby na 100% wszystko wróci do poprzedniego stanu.

big_krzysiek
17-10-2009, 15:42
dokladnie tak...

ale jesli chodzi o prowadzenie strony...albo popros o osobe, ktora ci to zlecila, o wszystko co zwiazane jest ze strona, domena i hostingiem ...albo podziekuj za taki przywilej...

jesli dostales sie do plikow templatki, to masz uprawnienia administratora...doinstaluj komponent Joomla eXtplorer i bedziesz mial dostep do plikow na serwerze...

Joom-Joom
17-10-2009, 16:21
big_krzysiek (http://forum.joomla.pl/member.php?u=4130) WIELKIĘ DZIĘKUJĘ!!!! Wgrałem Joomla eXplorer - wszystko jest ok. W końcu wiem na czym stoję!!! Dzięki raz jeszcze za pomoc!!!

big_krzysiek
17-10-2009, 23:28
:-)..od tego jest forum...