PDA

Zobacz pełną wersję : jogagets - PROBLEM - POMOCY!



m4kaveli
18-07-2006, 12:55
Witam!
Temat byl juz poruszany ale nieco inne dolegliwosci byly opisane!

joomla - 1.01
==========

jogagets zainstalowany opubliowany, katalog na ftp skopiowany zgodnie z instrukcja!

Przy wstawianiu galerii sie cos wywala a przy wstawianiu pojedynczych obrazkow nie wyswietla miniaturki :( jest tylko ikonka )

takj to wyglada: http://www.pegaz.ota.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=1

jakby ktos mial jakis pomysl na naprawienie tego bylbym ogromnie wdzieczny!


ps. na JOOMLA w versji 1.0.10 wyglada dokladnie tak samo :(

stone
19-07-2006, 12:46
a czy masz katalog
mages/imgday

a w nim jakieś obrazki?

xqleg
19-07-2006, 13:19
problem nie jest w Joomli ani chyba w ustawieniach serwera.
Miałem 2xJ zainstalowane, jedna w katalogu podpiętym bezpośrednio do domeny, drugą w podkatalogu innej domeny. Okazało się, że w jednej J wszystko działało a w drugiej nie. Zamieniłem konfiguracje domen i podkatalogów i nadal jogadgets działał tylko na jednej J (tej co poprzednio). Myślę, że wersja J też nie ma znaczenia. Testowałem to na 1.0.8 i 1.0.10.

Do stone:
problem nie ma związku z katalogiem z obrazkami (lub ich brakiem) bo po kliknięciu wyświetla się poprawnie obrazek (czyli faktycznie jest na serwerze i to dokładnie w tym katalogu). Moim zdaniem problem leży w skrypcie generujacym miniaturki. U mnie wyświetlały się zamiast miniaturek okna z (ponoć) nieprawidłowym linkiem do skryptu ale po kliknięciu na takie okno Jogadgets poprawnie wyświetlał dany obrazek.

Obszukałem witryny i fora obcojęzyczne ale wówczas (około miesiac temu) nigdzie nie było rozwiazania. Może któś z tutejszych forumowiczów "wypracował" rozwiązanie tego problemu...

andrzejek
21-07-2006, 09:02
Brak wyświetlania miniatur pomimo poprawności działania całego dodatku spowodowany jest tym iż skrypt tworzenia thumbsów stosuje funkcję systemową is_link() . Ze wzgledow bezpieczenstwa na wielu serwerach funkcje systemowe sa zablokowane. Mój admin zaproponował mi zastosowanie innej funkcji. Niestety nie znam na tyle php żeby to zrobić. Jeżeli ktoś ma większą wiedzę w tym zakresie może nam pomoże.
Chodzi o funkcje w pliku cls/phpthumb/phpthumb.class.php

xqleg
23-07-2006, 11:57
Ze wzgledow bezpieczenstwa na wielu serwerach funkcje systemowe sa zablokowane.

Tylko, że w moim przypadku obie J (opisane powyżej) były na tym samym serwerze...