PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł linki



gripsy
18-10-2009, 11:52
,Naszukałem się modułu, który umożliwi mi szybkie wstawienie linków i... niczego nie znalazłem. Być może źle szukałem, ale co tam. Napisałem więc prościutki moduł, który umożliwia sam w sobie wpisywanie i publikowanie linków. Wersja, którą publikuję umożliwia wstawienie do 10 linków. Wystarczy w parametry wpisać adres, anchor i opis linku. Linki wyświetlane są w formie tabeli. Nie miałem czasu na bawienie się w upiększanie modułu, ale myślę że komuś się przyda. Oczywiście licencja GNU GPL. Linki wyświetlają się w poziomie jako tabela bez obramowania (przykład wyświetlania na www.gzone.pl (http://www.gzone.pl) u dołu po lewej).
Jeśli chodzi o instalację, sprawdzałem tylko na J.1.5.14 na SL ale będzie działało na każdej J!.
Gdyby były jakieś problemy prosze zgłosić.
EDIT:
Trochę się pobawiłem modułem i na stronie http://joomlacms.eu/component/option,com_ionfiles/Itemid,59/view,tmpl/ jest dostępna nowsza wersja modułu (w wersji można wybrać wyświetlanie w formie listy lub tabeli).

zeus0
04-11-2009, 09:00
Sama Jomla ma system zarządzania linkami wbudowany jako komponent , Można spokojnie grupować i wyświetlać poszczególne grupy linków . a więc ten moduł to raczej sztuka dla sztuki

zwiastun
04-11-2009, 10:32
@Zeus0: czy tylko jeden gatunek czekolady powinien być na rynku?

gripsy
04-11-2009, 20:38
Sama Jomla ma system zarządzania linkami wbudowany jako komponent , Można spokojnie grupować i wyświetlać poszczególne grupy linków . a więc ten moduł to raczej sztuka dla sztuki
No tak, wytłumaczę ci dlaczego nie jest to sztuka dla sztuki. Do wyświetlenia linków w pozycji modułu w standardzie masz możliwość tylko i wyłącznie poprzez komponent i moduł reklamy. Najpierw musisz wprowadzić kategorię reklamy, później musisz wprowadzić klienta, a później dopiero możesz wprowadzić interesujące cię linki. Ale to jeszcze nie koniec, bo przecież musisz opublikować moduł.
W przypadku mojego rozwiązania instalujesz, wprowadzasz linki i publikujesz. Zajmuje to o wiele mniej czasu.
Zauważ też, że podobnych rozwiązań dla J! jest mnóstwo i jakoś nikt na tym nie cierpi.
EDIT: no tak, ja się naprodukowałem a @zwiastun krótko, zwięźle i w sedno :)