PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana szablonu rhuk_milkyway i ja_purity



Thunder1000
19-10-2009, 10:09
Witam Serdecznie

Mam pytanie związane z szablonami rhuk_milkyway i ja_purity
Chciałbym wiedzieć czy mogę dowolnie zmieniać te szablony pod względem graficznym i kodu? jeśli tak to w jakich plikach powinienem zostawić wiadomość o autorze szablonu, podkreślam że jeżeli zmienię w/w szablony bo będę je wykorzystywał w celach komercyjnych.

Drugie pytanie
czy pliki na http://extensions.joomla.org/ oznaczone jako non-commercial mogę wykorzystywać do celów zarobkowych?

zwiastun
19-10-2009, 10:37
W katalogu rozszerzeń non-commercial oznacza: bezpłatne, rozprowadzane jako niekomercyjne, bez wnoszenia opłaty za licencję. To nie jest to samo, co np. licencja CC non-commercial, która oznacza,że możesz wykorzystać do celów niekomercyjnych.
Zasady korzystania z cudzego kodu:
nieswoje fragmenty kodu opisujesz w komentarzu informacją, skąd pochodzą. Jeśli będziesz używać tylko dla własnych celów, możesz nie zamieszczać tych notek, do czego nie namawiam.

Thunder1000
19-10-2009, 10:57
W katalogu rozszerzeń non-commercial oznacza: bezpłatne, rozprowadzane jako niekomercyjne, bez wnoszenia opłaty za licencję. To nie jest to samo, co np. licencja CC non-commercial, która oznacza,że możesz wykorzystać do celów niekomercyjnych.
OK tutaj zrozumiałem że mogę je wykorzystywać do celów zarobkowych (np. przybudowie strony dla siebie na której to stronie będę zarabiał i na niej będą wykorzystywane moduły non comercial) ale nie mogę ich sprzedawać jako produkty


Zasady korzystania z cudzego kodu:
nieswoje fragmenty kodu opisujesz w komentarzu informacją, skąd pochodzą. Jeśli będziesz używać tylko dla własnych celów, możesz nie zamieszczać tych notek, do czego nie namawiam.

hmmm ja nie chcę zmieniać całego szablony czy całego kodu tylko np. dodać jeszcze jedną kolumnę...
po drugie TAK będę używać szablony tylko do własnych celów ale zarobkowych czyli chcę postawić stronę na tym szablonie i umieszczać na tej stronie płatne reklamy
Krótko mówiąc chce troszeczkę zmienić szablon zostawiając informację np. w stopce kto wykonał kod szablonu