PDA

Zobacz pełną wersję : Tytuł kategorii na stronie



rajcer
19-10-2009, 11:23
Witam
Mam pytanie czy da się jakoś ukryć Tytuł kategorii taka aby nie pokazywał się na stronie? Chodzi o to że tworzę sobie menu o jakimś temacie i wybieram opcję Category Blog Layout, w opcjach menu ustawiam żeby mi nie pokazywał tytułu. Jednak cały czas jest wyświetlany tytuł kategorii, czy da się jakoś ustawić opcje tak żeby go nie pokazywało bez ingerowania w kod joomli?
Chciałbym zaznaczyć że w parametrach komponentu zaznaczyłem opcję section name i category name na ukryty.


Jacek

idek
19-10-2009, 12:33
W tej danej pozycji menu musisz w parametrach po prawej stronie dać, aby nie wyświetlało nazwy kategorii, a nie w parametrach komponentu

souacz
19-10-2009, 13:14
Idek, to się nazywa przecież parametry komponentu...
OBRAZEK (http://gajatri.3it.pl/pliki/003.jpg)
Podejrzewam, że raczej wyświetlanie tytułu strony w parametrach systemu jest włączone
OBRAZEK (http://gajatri.3it.pl/pliki/004.jpg)

rajcer
19-10-2009, 14:28
tam też jest wyłączone. Przepraszam że wcześniej tego nie napisałem ale to jest dla mnie oczywiste :(

I to jest problem nie tylko na jednej stronie ale na kilku które robiłem. Więc złe zainstalowanie joomli raczej nie wchodzi w grę. Bo w którymś przypadku by to działało.

souacz
19-10-2009, 14:32
daj link do strony, bo jeśli wyświetla Ci przy tytule każdego artykułu to musisz zmienić tak:
OBRAZEK (http://gajatri.3it.pl/pliki/011.jpg)

rajcer
19-10-2009, 15:48
http://www.judogdynia.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1

http://www.jezuici.pl/kostka/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=27

Tu są dwa przykłady, gdzie nie mogłem tego wyeliminować ponieważ muszę z blog layout skorzystać. We wszystkich innych przypadkach wyeliminowanie tego tytułu jest możliwe w tym nie mogę bez ingerencji w kod. A jest to upierdliwe.

Jola
19-10-2009, 16:20
Witam,
świetnie - tylko to, co wyświetla się na tych stronach to jest tytuł strony a nie tytuł kategorii!

rajcer
19-10-2009, 16:29
to nie jest tytuł strony, tytuł strony dla www.judogdynia.pl to judogdynia, a dla jezuitów to GiLJ Gdynia. Jak chcesz mogę włączyć tytuły stron i będą one wtedy wyświetlane na każdej podstronie i na stronie głównej.

To jest tytuł kategorii mam jedną w sekcji konkursy mam kategorie konkursów i tytuł "Informatyka" jest tytułem jednej z kategorii.

Normalnie powinno się to wyłączyć w panelu kategoriach komponentu ale nie wiem dlaczego sie nie daje. Sprawa jest do rozwiązania ingerując w kod joomli ale to nie oto chodzi.

Jola
19-10-2009, 16:40
Nie rozumiemy się - chodzi mi o tytuł strony (kod PHP bloga dodaje tytuł strony jeśli takie jest ustawienie) a nie o tytuł witryny. :)

rajcer
19-10-2009, 17:05
To proszę powiedz jak to wyłączyć skoro w opcjach menu parametry Systemu mam wyłączone pokazywanie tytułu. (sorki za tłumaczenie ale używam wersji angielskiej joomli)

Ponieważ podsunęłaś mi pewien pomysł, wyłączyłem opcję pokazywania tytułu artykułu w parametrach artykułów. Wszystkie tytuły zniknęły wraz z moim niechcianym. Później włączyłem tę opcję z powrotem i zrobiłem to samo w menu tylko dla informatyki - w tym przypadku wszystko pozostało bez zmian.

Jeżeli ktoś zna inny sposób jak to wyłączyć to bardzo proszę o radę lub jak zastąpić ten category blog layout

Ogólnie odnoszę wrażenie że dla category blog layout ten panel z opcjami jest jakiś nie bardzo.

Jola
19-10-2009, 17:19
Menu->wybrane menu->Parametry systemu->Pokaż tytuł strony: Nie

rajcer
19-10-2009, 17:25
tak właśnie robię i to nic nie zmienia :(
jeszcze u siebie na kompie zainstaluję świeżą joomle 1.5.14 i sprawdzę

rajcer
19-10-2009, 21:32
Niestety instalacja świeżej wersji nic nie dała.

Zrobiłem taki eksperyment: stworzyłem kategorię : nowości, w menu przypisałem tą kategorię tworząc category blog layout. W parametrach systemu w opcjach tytułu wpisałem sobie dowolną nazwę i ustawiłem żeby wyświetlał tytuł. Zapisałem. następnie odświeżyłem stronę i tam gdzie powinien być wyświetlany tytuł o ustawionej prze zemnie nazwie dalej jest nazwa kategorii czyli nowości.


:(

problem dalej nie rozwiązany

Jola
19-10-2009, 22:02
Jedyna rzecz jaka przychodzi mi do głowy, to to, że używasz wersji angielskiej i mylisz zakładki Parametry: komponentu i Parametry: systemu.

rajcer
21-10-2009, 00:03
To może inaczej, wyłączyłem Show Article Title w menadżerze artykułów.
Czyli w tym momencie nie powinien być wyświetlany żaden tytuł przy artykule. I tak właśnie się dzieje. Giną mi też tytuły kategorii i jak by nie brak artykułów wiadomości było by idealnie. Ale od czego są ustawienia w menu, wybieram Home w Parameters (Component) ustawiam Show Article Title na Yes i sprawdzam na stronie wszystko gra.

Przechodzę do zakładki gdzie mam ustawione menu item type na category blog layout i wykonuję tą samą czynność. Szybciutko sprawdzam na stronie i lipa. Tutaj tytuły się nie pokazują w ogóle.

Sprawdzałem w bazie danych czy poprawnie zapisuje informacje i jest wszystko ok. Nie wiem gdzie tkwi problem ale jak dla mnie to jest coś nie tak z joomlą :(

Proszę sprawdźcie u siebie.

Jola
21-10-2009, 01:18
Wszyscy powtarzają Ci w kółko o ustawieniach w zakładce Parametry: systemu (u Ciebie Parameters (System) masz taką zakładkę?),
a Ty uparcie zmieniasz w Parameters (Component).
Nie będę komentować.

rajcer
21-10-2009, 08:33
Problem w tym że wiem o co Wam chodzi tam mam cały czas Show Page Title ustawione na NO, to był pierwszy krok jaki zrobiłem w celu usunięcia Tytułu strony. Tylko chodzi o to że cały czas jest wyświetlany tytuł kategorii. Którego nie mogę usunąć. Przecież bym z pierdołami tutaj nie pisał.

rajcer
21-10-2009, 19:01
Rozwiązałem swój problem częściowo, ale już wiem gdzie robiłem błąd. Teraz muszę go jakoś wyeliminować.

Przede wszystkim chciałbym przeprosić bo nie dopowiedziałem wszystkiego i stąd to zamieszanie że nie można było rozwiązać problemu.

Dzięki wszystkim za odzew szczególnie dla jolaass.


Teraz do rzeczy, nie powiedziałem że korzystam z własnego menu zrobionego w js i że ukryłem moduł main_menu. Po włączeniu modułu wszystko działa ok tylko nie z moim menu :(. Problem polega na tym że jak korzystam z linków dla każdej opcji menu to wprowadzane zmiany w parametrach tak jakby nie istniały dla mojej strony.

Temat do zamknięcia.