PDA

Zobacz pełną wersję : Dodanie grupy użytkowników w J! 1.5.4



sasiad
20-10-2009, 14:09
Witam,
Szukałem na forum, próbowałem sam grzebać w PA, jednak nie mogę sobie poradzić.
Chciałbym stworzyć jeszcze jedną grupę użytkowników na stronie.
Czy da się to zrobić bez instalowania dodatkowych modułów / komponentów?
Jeśli nie, to może doradzi mi ktoś, jaki moduł byłby do tego najlepszy? (chodzi o utworzenie grupy, i nadanie jej uprawnień do pod-for, elementów menu itp..). Próbowałem CommunityBuilder, ale jak na moje wymagania ma za dużo możliwości :), CBE nie chce mi się zainstalować :mad: ...

Będę wdzięczny za dobrą radę.
Pozdrawiam

gripsy
20-10-2009, 16:53
Witam,
Szukałem na forum, próbowałem sam grzebać w PA, jednak nie mogę sobie poradzić.
Chciałbym stworzyć jeszcze jedną grupę użytkowników na stronie.
Czy da się to zrobić bez instalowania dodatkowych modułów / komponentów?
Jeśli nie, to może doradzi mi ktoś, jaki moduł byłby do tego najlepszy? (chodzi o utworzenie grupy, i nadanie jej uprawnień do pod-for, elementów menu itp..). Próbowałem CommunityBuilder, ale jak na moje wymagania ma za dużo możliwości :), CBE nie chce mi się zainstalować :mad: ...

Będę wdzięczny za dobrą radę.
Pozdrawiam
Temat uprawnień był już kilka razy poruszany na forum

sasiad
20-10-2009, 18:54
Dziękuję za informację, mi jednak chodzi o stworzenie nowej grupy użytkowników.

Erni76
30-10-2009, 00:18
Ja też chciałbym stworzyć dodatkowe grupy użytkowników strony frontowej. Nie chodzi mi o prawa dostępu, raczej o to by każdy z użytkowników był przydzielony do grupy lub nie i o to by każdy artykuł lub pozycja menu był(a) widoczny tylko dla wybranych grup i wybranych użytkowników nieprzypisanych do żadnej grupy. Czy istnieje jakiś dodatek zdolny rozwiązać mój problem???

zwiastun
30-10-2009, 01:09
Czy przeczytałeś informacje o uprawnieniach w Joomla 1.5? Co jest w niej niejasne, niezrozumiale, nie do pojęcia?
Czy przejrzałeś na forum wiadomości o komponentach umożliwiających tworzenie grup? Co jest niejasne w tych wiadomościach?
Czy naprawdę musimy tu tłuc po 100 razy jedno i to samo?

Erni76
31-10-2009, 20:36
1. Przepraszam, że jestem laikiem w temacie "podstawy Joomla".
2. Przepraszam, że nie szukałem dostatecznie wytrwale by znaleźć.
3. Przepraszam, że jeśli moje pytanie było nowym wątkiem.
4. Baaardzooo dziękuję, że Poświeciłeś chwilę swojego cennego czasu
by zwrócić mi uwagę i wskazać kontekst, który zapewne okaże się cenną wskazówką w poszukiwaniach rozwiązań mojego problemu.

jósher
25-01-2011, 21:51
Erni76 znalazłeś odpowiedź?
Ja znalazłem temat który opisuje rozwiązanie na zasadzie płatnego dodatku.
Jeśli ktoś wie coś na temat darmowy proszę o link do materiałów.
Dzięki za pomoc

---------- Post dodany o 21:39 ---------- Poprzedni post był o 21:36 ----------

jeszcze takie coś dla szukających
http://wiki.joomla.pl/index.php/W%C5%82asne_grupy_u%C5%BCytkownik%C3%B3w

---------- Post dodany o 21:51 ---------- Poprzedni post był o 21:39 ----------

Więc tak sposób przedstawiony http://wiki.joomla.pl/index.php/W%C5...tkownik%C3%B3w działa ale nie jest to sposób który nie jest zgodny z Joomla w moim rozumieniu.
Biorę pod uwagę Joomla podczas tworzenia stron jako najprostszy sposób umożliwienia klientowi edycję swojej własnej strony.
Jeśli klient będzie chciał stworzyć materiał który udostępni tylko wybranemu 1 użytkownikowi, w dodatku w każdym tygodniu przybędzie 2 nowych, to takie rozwiązanie jest za bardzo ograniczone.
gripsy i zwiastun pomożecie?? :)

zwiastun
25-01-2011, 22:29
Nie pomożemy! Uprawnienia użytkowników w 1.5 są, jakie są! Wiadomo to od dawna. w 1.6 jest inaczej. Do 1.5 są nie tylko płatne rozszerzenia ACL.

jósher
25-01-2011, 22:37
Joomla 1.6 jest jeszcze goła, mało jest solidnie przetestowanych narzędzi. Jeśli będę miał komplet do 1.6 to będę działał w 1.6. Tymczasem na tapecie jest 1.5. A tak na marginesie jako nowy user pozdrawiam grono administracyjne!

zwiastun
25-01-2011, 22:49
Dzięki za pozdrowienia. Zapewne w 95% przypadków zarządzanie prawami dostępu w J. 1.5 jest w zupełności wystarczające. A jeśli ktoś ma dużo wyższe wymagania, bo i problemów z wyłożeniem paru złotych nawet na płatne rozszerzenie mieć nie powinien. Choć, powtarzam, bezpłatne też są