PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Joomli na strefa.pl



Matuszm15
21-10-2009, 00:12
Witam!

Mam dość nietypowy problem...

Mam wykupiony hosting na strefa.pl
Od dłuższego czasu prowadzę już pewną stronę na Joomli (www.jrubacha.pl)
Niedawno poproszono mnie abym dodał w ramach tej domeny nową stronę, dlatego w głównym menu strefa.pl w miejscu domeny(admin@jrubacha.pl) stworzyłem dodatkowego konto(ngo@jrubacha.pl)

Wszystko pięknie, loguję się na konto ngo@jrubacha.pl itp itd...

No i zaczynają się schody... W momencie w którym wgrałem przez ftp pliki instalacyjne najnowszej Joomli 1.5.14 wpisuje w adres przeglądarki www.ngo.jrubacha.pl uruchamia się ładnie instalator Joomli... Opcjonalnie mam wybrany język PL więc klikam przycisk Dalej...

I wtedy, ukazuję się błąd:

Błąd





Wystąpił błąd:


Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje plików „cookie”. Instalacja Joomla! nie będzie możliwa dopóki nie zmienisz tego ustawienia w swojej przeglądarce.
nProblem może też wynikać z tego, że próbujesz wznowić przerwaną instalację. W takim wypadku należy rozpocząć instalacje od początku.






Przekopałem, różne fora, ale niestety nie wiem jak to ominąć...
Wydaje mi się, że robię coś nie tak z kontem w samej strefa.pl, a nie coś przy instalacji Joomli..


RATUNKU !!

zwiastun
21-10-2009, 00:51
1. Nie wrzeszcz! Uszy bolą (i oczy!)
2. Tekst o zakładaniu konta niejasny ? W domenach konto pocztowe? O co tu chodzi i po co?
3. Doczytaj regulamin albo pomocnik pisania postów, bo że nie piszesz, co jest z tymi ciasteczkami (można się domyślać, że masz odpowiednio ustawione, ale kto cię tam wie), to jedno, a to, że brak w opisie problemu jakichkolwiek informacji potrzebnych, by cokolwiek powiedzieć, to drugie.

Jola
21-10-2009, 01:22
Witam,
angielski komunikat daje trochę więcej światła:

Cookies do not appear to be enabled on your browser client. You will not be able to install the application with this feature disabled. Alternatively, there could also be a problem with the server's session.save_path. If this is the case, please consult your hosting provider if you don't know how to check or fix this yourself. Wskazuje na problem ze ścieżką (dostępem) do katalogu tmp.

a_m
21-10-2009, 08:42
Miałem identyczny problem ze strefa.pl. Wystarczy zadzwonić do nich z prośbą o przygotowanie konta pod instalację Joomla i kłopot zniknie. I jeszcze jedno - wyłączenie display_errors wymaga napisania osobnego maila.

Matuszm15
21-10-2009, 11:09
1. Nie wrzeszcz! Uszy bolą (i oczy!)
2. Tekst o zakładaniu konta niejasny ? W domenach konto pocztowe? O co tu chodzi i po co?
3. Doczytaj regulamin albo pomocnik pisania postów, bo że nie piszesz, co jest z tymi ciasteczkami (można się domyślać, że masz odpowiednio ustawione, ale kto cię tam wie), to jedno, a to, że brak w opisie problemu jakichkolwiek informacji potrzebnych, by cokolwiek powiedzieć, to drugie.


Ad. 2
Oto chodzi w domenach konta pocztowego, że na koncie (admin) mam 1 stronę i wyznaczoną jakąś tam ilość miejsca... a na drugim koncie (ngo) chce stworzyć tą 2 stronę... bo za bardzo nie wiem, jak inaczej przeskoczyć możliwość zrobienia 2 stron na jednym serwerze

Ad. 3
Ciasteczka mam włączone( aż tak nie kumaty nie jestem :D)
Napisałem maila, do nich i czekam na odpowiedź

Ad. 3

Matuszm15
21-10-2009, 16:08
Dobra...
Strefa.pl skonfigurowała serwer i już wszystko działa :)

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

decia
04-12-2009, 00:22
Witam. Mam podobny problem na strefa.pl.
Wcześniej instalowałem już na serwerze tej firmy i nigdy nie było problemu. Teraz po skopiowaniu plików na serwer (nowy całkiem inny serwer w tej firmie) po wpisaniu wszystkich wersji adresów żeby wejść w instalatora powodują mi wyrzucenie błędu 404 i info że być może brak dostępu do plików itp.
Po przeczytaniu tego wątku napisałem maila z prośbą o odpowiednie skonfigurowanie serwera.

A Czy wy macie jakiś inny pomysł???

A propo drugiej strony na jednym serwerem -robiłem coś takiego - wygląda mianowicie w strefie tak że logujesz się na ich stronie i wykupujesz drugą domene na te same dane a następnie po sfinalizowaniu zakupu na dotychczasowym serwerze tworzysz folder np. drugastrona i piszesz maila do strefy z prośbą o przekierowanie nowo zakupionej domeny na wpisany przez ciebie folder.
Gdy to zrobią wszystkie pliki kopiujesz do tego folderu i twoja strona działa na nowej domenie (nie musisz przy wpisywaniu adresu odsyłać się do twojego nowego folderu np drugastrona) działa po wpisaniu "gołego" nowego adresu

zeboo
28-12-2009, 01:55
Na szybko bez dzwonienia czy pisania maili do strefy w wersji 1.5.x problem rozwiązuje zamiana jednej linii w pliku:
/libraries/joomla/session/session.php

znajdujemy:
ini_set('session.save_handler', 'files');
zamieniamy na:
ini_set('session.use_only_cookies', 1);


Mi jak do tej pory wszystko działa. :)

lidergt
19-09-2011, 23:35
U mnie nie ma czegoś takiego:

ini_set('session.save_handler', 'files');
zamieniamy na:
ini_set('session.use_only_cookies', 1);

Gdzie to znaleźć ?