PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja chatu UiAjaxIM



lsz
21-10-2009, 21:04
Mam problem z instalacja komponentu UiAjaxIM. Jest to chyba najlepszy darmowy chat na Joomlę (graficznie i funkcjonalnie w od strony usera). Standardowa instalacja przez Joomlę przebiega pomyślnie. Potem trzeba jednak podać (już w komponencie) katalog instalacji. Podałem np. chat i kliknąłem install. Nic z tego, wywala mi Folder not create, czy cos takiego. Dałem uprawnienia (chmody) dla tego katalogu na 777 i nic. Wgrało tylko jeden katalog. Wywnioskowałem, że w instalce do Joomla jest paczka, a w nim ten właśnie katalog. Wgrałem wszystkie te pliki do katalogu "chat" (temu, któremu przydzieliłem 777). Ponownie kliknąłem install. Wyskakuje install complete, a gdy wchodzę do config pisze, żeby zainstalować. Dodam, że działo się to także jak nie wgrywałem do tego katalogu. Po paru próbach i Folder not create po jakimś czasie wyskakiwało install complete, a do conf i tak nie można było wejść.

Próbowałem też na chama. Jak wgrałem pliczki i pisało, że podobno install complete to dodałem linka do menu. Nic z tego. Wyskakuje błąd, że chyba nie ma komponentu, czy coś (już nie pamiętam). W każdym razie komponent nie działa.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

PS: Może trochę zawile napisałem, mam nadzieję, że zrozumiecie. Jak nie, to będę wyjaśniał.