PDA

Zobacz pełną wersję : Nie wiem czy to tu ale chodzi o formatowanie artukułu



zozio
21-10-2009, 21:33
Mam problem na stronie zgredziol.pl gdyż nie mogę wstawić symbolu funta brytyjskiego takie specyficzne eł. Próbowałem na wszystkie sposoby włącznie z £ w html - u, ma ktoś może podpowiedź jak to zrobić ??

pyziak
21-10-2009, 21:49
rozumiem, że jak wstawiałeś w html'u to nie przez edytor ? (znaczy miałeś wyłączymy)

zozio
21-10-2009, 22:52
holender nie, edytor był włączony, ale użyłem ikony html w edytorze. Teraz spróbowałem z wyłączonym edytorem i działa. Trochę to uciążliwe gdyż strona jest anglojęzyczna i właściciel domeny jest Brytyjczykiem. Wybrałem Joomle by nie "dłubać" przy tej stronie za dużo, ale teraz będę musiał mu wytłumaczył-a. Czy nie ma sposobu by używać edytora i mieć możliwość dodawania tych nieszczęsnych symboli?? Jakiś moduł czy komponent??

pyziak
21-10-2009, 23:05
o ile sobie dobrze przypominam to chyba w edytorze (Editor - TinyMCE) w ustawieniach modułu w parametrach można ustawić żeby nie czyścił z kodu podczas zapisu

zozio
22-10-2009, 08:53
Spróbowałem to ustawić na never i faktycznie kodu nie czyści pozostawiając niezliczoną ilość znaczników &nsp czy jakoś tak, lecz dalej zamienia Ł na ?.

pyziak
22-10-2009, 09:27
jakmasz strone w języku ang. to po co Ci literka ł , może nie masz polskiego langu ?