PDA

Zobacz pełną wersję : JoomlaPack - wielkie zdziwienie



damianP
22-10-2009, 15:51
Zainstalowałem JoomlaPack w najnowszej stabilnej wersji na Joomla 1.5.14. Zrobiłem backup strony zajmującej 10MB. Dziś wchodzę na pocztę e-mail i ku mojemu zdziwieniu oczom ukazuje się list od obsługi firmy hostingującej, że użyta przestrzeń dyskowa wynosi 109% całkowitego miejsca. Nie wierzyłem, że w przeciągu dnia, bez żadnej mojej ingerencji coś było w stanie tak zapełnić pamięć. Wchodzę na mój serwer i widzę, że kopia strony zajmuje prawie 2GB. Aż mi się słabo zrobiło, bo dopiero co wykupiłem serwer (max poj. 2GB). Jestem uczniem i 50zł tracić na błędy programu to trochę za dużo jak na moją kieszeń. Czuję się w pewnym sensie poszkodowany, bo przecież chciałem tylko zrobić kopię strony na wypadek przyczyn losowych a tu pozbyłem się 50zł :mad:

zwiastun
22-10-2009, 16:33
A to w jaki sposób ze strony 10 MB program Ci zrobił 2GB?

damianP
22-10-2009, 16:59
Nie mam najmniejszego pojęcia. Po prostu wczoraj zrobiłem backup a dziś po wejśćiu na pocztę ujrzałem maila z info, że zużyłem 109% powierzchni dyskowej przy transferze 0,5%

zwiastun
22-10-2009, 18:18
Internet jest jak kartka papieru....
To, ile zajęła kopia witryny, można bez trudu sprawdzić. Opowiastki, że to JoomlaPack składam na karb tego, co masz w sygnaturze

damianP
22-10-2009, 19:03
No to przecież napisałem, że prawie 2 GB (znalazłem ten backup na serwerze i sprawdziłem). Nie insynuuję, że jest to zły komponent czy coś, tylko stwierdzam fakty, że w przypadku jednym na milion takie coś miało miejsce. Na szczęście przeliczyli jeszcze raz zajmowaną przeze mnie przestrzeń i odświeżyli moje statystyki ;D Wszystko jest już ok ;)