PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy :(



damian
24-10-2009, 17:54
Nie wiem czemu ale gdy ktokolwiek próbuje załozyc profil na moim portalu to przy wpiswaniu proponowanego loginu ... gdy wlacza sie funkcja sprawdzania czy nazwa nie jest zajeta wyskakuje mi informacja ze : Wygasła sesja i/lub nie są włączone ciasteczka w Twojej przeglądarce.

Wie ktos jak sobie z tym poradzic ???

P.s Mecze sie z tym od wczoraj i bez rezultu :( Ponizej opisze co juz robilem zeby naprawic ten problem z negatywnym skutkiem :(
-zmiana kodowania pliku configuration.php z utf8 na ANSI
-wyczyscilem tabele jos_session
w pliku configuration.php dodalem nastepujaca linkijke kodu w celu zwiekszenia czasu sesji : var $josConfig_lifetime = '1800';
-Reinstalacja wszystkich modulow i komponentu Communty Builder
Niestety bez rezultatu. Czy jest tu ktos kto potrafi mi pomoc ??:confused:

problem do wgladu na www.damian.liveisp.pl zakladka: rejestracja

Jola
24-10-2009, 20:24
Witam,
za pomocą którego modułu się logujesz - standardowego czy CB?

damian
24-10-2009, 20:26
Za pomocą CB.

Jola
24-10-2009, 20:48
To nie moja dziedzina - myślę, że powinieneś sprawdzić czy wszystko właściwie skonfigurowałeś.

damian
24-10-2009, 20:54
Szczerze mówiąc to juz się poddałem i reinstalowałem cały portal. :) Teraz działa jak nalezy :) Ale mimo wszystko wielkie dzieki za odzew :)
A może oreintujesz się co zrobić zeby generowana przez system wiadomość z linkiem aktywacyjnym konta nowego użytkownika nie była rozpoznawana przez serwery pocztowe jako wiadomość spam ???
Z tm problemem tez borykam sie juz od kilku dni i nie wiem jak go rozwiązac :(

Jola
24-10-2009, 21:07
Chyba niezbyt dokładnie czytasz odpowiedzi - już wypowiadałam się na ten temat w Twoim wątku :)

damian
24-10-2009, 21:10
no ok ... to napisz mi prosze jak bys zalatwil ten problem w przypadku standardowego systemu rejestracji i logowania :)
Jak trzeba bedzie to zmienie to :)

Jola
24-10-2009, 21:23
Otwórz szeroko oczy - z powodu częstych pomyłek od jakiegoś czasu podpisuję się imieniem, ale jak widać to nie wystarcza.
Pogłówkuj trochę. Z jakiego adresu wysyłane są emaile? Może taka zmiana wystarczy a może trzeba wyłączyć domenę i spróbować wysłać z rzeczywistego adresu. Będziesz miał pewność czy to wina domeny.

damian
24-10-2009, 21:47
Dzieki wielkie ... zaraz pójde za Twoimi radami :)