PDA

Zobacz pełną wersję : Joomgallery - problem z dodawaniem zdjęć na serwerze.



isia
26-10-2009, 11:34
Witam - już się dostosowuję do zasad :-)

Opis problemu:
Problem z aktualizacją zdjęć w module JoomGallery:

JFTP::store: Bad response
Ostrzeżenie - Przeniesienie pliku nie powiodło się!

i następnie:
Position: 1
_won001.jpg
Filename bad, or unable to copy uploaded image to originals directory.: /home/users/strona/public_html/wb/components/com_joomgallery/img_originals/won_2006_11/won_2006_20091025_1617711034.jpg

Zdjęcie ma 98KB
Foldery media i tmp mają ustawione uprawnienia na 755, pliki 644
Foldery wszystkie w components/com_joomgallery mają ustawione uprawnienia na 755, pliki 644. Plik configuration.php na 444
Ścieżka $ftp_root = "public_html"
Dokładnie tak samo zachowuje się niezależnie czy FTP jest włączone czy nie w panelu administratowa. W obu przypadkach wszystkie foldery "zapisywalne" są na "zielono".

Wiadomość diagnostyczna
Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.14 Stable [ Wojmamni Ama Naiki ] 30-July-2009 23:00 GMT
configuration.php: Niezapisywalny (Tryb: 440 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: Linux 2.6.28.10.amd64.17 ( x86_64) | Strona Serwer: Apache ( www.?????.pl (http://www.?????.pl) ) | PHP Wersja: 5.2.4-0+tld0
PHP Wymagania: register_globals: Włączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.0.51-2+tld2-log ( mysql2.alte.pl via TCP/IP )

Informacje rozszerzone:
SEF: Włączone (bez mod_Rewrite) | FTP Layer: Wyłączone | htaccess: Nie zaimplementowano
PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php są identyczni (prawdopodobnie zainstalowano PHP/suExec)
PHP Środowisko: API: apache2handler | MySQLi: Tak | Max. Memory: 32M | Max. Upload Size: 2M | Max. Post Size: 8M | Max. Input Time: 60 | Zend Wersja: 2.2.0
Wyłączone Funkcje:
MySQL Klient: 5.0.84 ( latin2 )

zwiastun
26-10-2009, 12:54
Włącz obsługę FTP w Joomla!
Wyłącz rejestrację zmiennych globalnych.

PS - na przyszłość: poprawianie to nie dodawanie nowych wątków, bo to powoduje co najwyżej dodatkowy bajzel

isia
26-10-2009, 13:38
Istotnie register globals = off rozwiązało problem.
Przy czym ustawienie w pliku .htaccess niewiele dało.
Dopiero wyłączenie z poziomu administratora.

W związku z tym zmieniłam posta.
Zatem konkluzja:
1. Uprawnienia takie jak zalecają: foldery 755, pliki: 644, plik konfiguracyjny (configuration.php) 444 lub 440.
2. Włączona opcja FTP (włączam tylko na czas aktualizacji)
3. Konieczne wyłączenie register globals - ( swoją drogą nie spodziewałam się, że jeszcze są miejsca w których administratorzy tego nie wyłączają - trzeba zawsze sprawdzać ).

Bardzo serdecznie dziękuję za podpowiedzi !

ps.
Starałam się dostosować a punktu A.3 :-) regulaminu.

Jola
26-10-2009, 18:54
To trochę dziwne, bo błąd: JFTP::store: Bad responsepokazujesię tylko przy włączonej opcji ftp.
Czy na pewno wyłączenie ftp się zapisuje w niezapisywalnym configuration.php ? :)

isia
26-10-2009, 18:59
Wyłączanie i włączanie FTP w moim wykonaniu dokonuje się poprzez kopiowanie odpowiednio zmienionego pliku configuration.php.
(Zresztą dla bezpieczeństwa oryginalny plik konfiguracyjny jest poza folderem public_html i ma zmienioną nazwę.)
Dzięki temu mogę sobie ustawić bardziej restrykcyjne uprawnienia.
Zdjęcie aktualizowane są rzadko w związku z tym mogę sobie na takie większe security pozwolić.
Ale przyznam się szczerze, że do głowy mi nie przyszło, że w tym wypadku ustawienie register globals ma takie znaczenie. Swoją drogą jestem bardzo ciekawa dlaczego ?

jacul
21-01-2010, 20:49
Przepraszam, za małe odświeżenie tematu ale mam bardzo podobny problem. Niestety to co napisaliście nie pomaga.

Komunikat:


JFTP::chmod: Bad response
JFTP::chmod: Bad response

Position: 1
.jpg
Creating thumbnail from JPG, 1600 x 425...
Filename bad, or unable to copy uploaded image to originals directory.: /home/hajvameg/public_html/components/com_joomgallery/img_thumbnails/hajva_1/_20100121_1135550275.jpgRollback: Deletion of original picture successful


register_globals off na serwerze
Opcja FTP włączona.

Ma ktoś jakiś pomysł jak poradzić?

Jola
21-01-2010, 22:48
Witam,
komunikat jest dosyć czytelny. Problem z uprawnieniami do plików (katalogów)
Sprawdź w panelu administratora -> Pomoc -> Informacje o systemie -> Prawa do katalogów.

jacul
21-01-2010, 22:54
Katalogi wszystkie miały ustawione dobrze chmody. tzn nie było zadnych czerwonych komunikatów, ze nie można gdzieś pisac.
Ale już sobie poradziłem, pomogło usunięcie i zainstalwanie na nowo.