PDA

Zobacz pełną wersję : mod_sobi2simplefeatured - proszę o pomoc



damianP
26-10-2009, 21:15
Czy ktoś podpowie mi jak korzysta się z tego modułu? Chodzi mi jedynie o podstawę, mianowicie co zrobić (co i jak ustawić) aby pobierało informacje o wpisach? Słabo znam angielski i nie ogarniam tego, z resztą opcji sobie poradzę tylko chodzi mi o skonfigurowanie tego modułu pod kątem pobierania informacji z danego wpisu. Domyślał się, że ciężko zrozumieć co chcę osiągnąć, ale mam nadzieje, że zrozumiecie. Dziękuje z góry.

Jola
26-10-2009, 23:24
Witam,
wybrany wpis (Menadżer pól) ma swoje Id - widoczne po prawej stronie.
Wybieram np. 3 - miasto.
To Id wpisujesz w polu 'Featured Entry' Field ID:
Wybierasz warunek - Ja chcę pokazać w module wszystkie wpisy użytkowników z Wrocławia, wówczas w pole 'Featured Entry' Key:
Wpisuję Wrocław.
Mogę rozszerzyć zakres wyszukiwania i chcę wyświetlić z wszystkich miejsc, których nazwa zawiera "awa" - wtedy wpisuję
%awa%
Jest jeszcze opcja Use SQL 'LIKE' Operator with Featured Entry Key: - można wybrać czy w zapytaniu sql ma zostać użyte słowo LIKE, jeśli nie (teoretycznie) używane jest "="
Teoretycznie bo - u mnie wybór działa dopiero po modyfikacji kodu.
Jeśli będzie to potrzebne podam rozwiązanie.

damianP
27-10-2009, 16:03
Droga Jolu.
Dziękuję za pomoc ;)
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy da się zrobić jak aby wyświetlało jeden, czy tam kilka odnośników do wpisów (coś w stylu "polecane" przez portal)?

Jola
27-10-2009, 17:01
Da się zrobić - tylko wtedy moduł jest niepotrzebny, a jego funkcje pobierania danych z bazy trzeba przenieść (dodać) do wyszukiwarki Sobi2 :)

damianP
27-10-2009, 17:06
Aha. A ta operacja jest skomplikowana? Bo jesli chodzi o modyfikację kodu źródłowego całego komponentu to ja wysiadam.