PDA

Zobacz pełną wersję : problem z kontaktem



astrajos
26-10-2009, 22:37
Nie wyświetla mi się w górnym menu strony ostatnia pozycja (Kontakt - z formularzem kontaktowym). Wszystkie inne pozycje tego menu wyświetlają się i działają normalnie. Kategoria kontaktu oraz kontakt są skonfigurowane i opublikowane, podobnie jak ta pozycja w menu. Co mogłem przeoczyć? Czy ktoś z Was spotkał sięjuż z podobnym problemem?

Joomla! 1.5.14

Bazyl
26-10-2009, 22:44
A czy w menu jest wystarczająco dużo miejsca?
Co w standardowym szablonie?
Adres strony?

astrajos
26-10-2009, 23:17
Adres witryny: www.anturu.pl (http://www.anturu.pl)

Szablon jest niestandardowy, ale na tym samym szablonie robiłem tę samą stronę na wiosnę i nie było żadnych problemów, wszystko działało idealnie. Tyle że wtedy używałem Joomli 1.5.9, a potem 1.15.11. Ale to chyba nie przez to, prawda? Acha, szablon nie jest natywny dla Joomli 1.5.x - tak teraz, jak i wtedy działał pod Legacy.

Przy standardowym szablonie rhuk_milkyway zmieniłem pozycję menu z header na right i menu wyświetla się poprawnie, tzn. wraz z tą ostatnią pozycją (Kontakt).

Po wejściu w formularz zmieniłem szablon i w mojej templatce formularz wyświetla się dobrze (oto dowód: http://anturu.pl/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=14). Jednak wciąż ta pozycja nie wyświetla się w menu górnym :/

A miejsca w menu górnym jest jeszcze sporo.

Bazyl
27-10-2009, 10:16
W kodzie strony nie ma pozycji "kontakt".

astrajos
27-10-2009, 16:04
Co nie zmienia faktu, że wszystko jest ustawione jak trzeba i powinno działać... a nie działa :(

Jola
27-10-2009, 18:26
Może ktoś, olśniony światłem wiedzy lub błyskawicy, zgadnie co może być przyczyną takiego zachowania Twojego szablonu.
Jak na razie oprócz informacji, że kiedyś działało a teraz nie i że po przełączeniu na standardowy szablon jest ok, nie podałeś.
Co się dzieje po dodaniu do górnego menu innych pozycji menu, czy się wyświetlają, ile możesz ich wyświetlić, itd
Będzie wiadomo w czym tkwi problem

astrajos
27-10-2009, 19:20
Faktycznie, nie przyszło mi do głowy sprawdzić to wcześniej... Efekty są zaskakujące - nie są wyświetlane żadne dodawane później pozycje górnego menu - niezależnie od ich rodzaju.

Postanowiłem więc Aktualności (pozycja nr 4) i Kontakt (pozycja nr 5) zamienić miejscami. I oczywiście Kontakt się wyświetla prawidłowo, znikają natomiast Aktualności.

Jakim cudem w menu górnym mieszczą się tylko 4 pozycje? Miejsca na nie jest sporo (poprzednim razem miałem w tym menu około 7-8 pozycji i nie było problemu z ich wyświetlaniem). Po zmianie templatki na rhuk_milkyway i pozycji menu górnego na right - całe to menu się wyświetla. Wygląda więc na to, ze problem tkwi gdzieś w templatce.