PDA

Zobacz pełną wersję : Witam, pytanie Czy książka biblia html 4 edycja czy darmowy kurs internetowy?



rzodkiewka
26-10-2009, 22:23
Czy ktoś miał styczność z obydwoma "kursami" http://helion.pl/ksiazki/hxcbi4.htm , http://www.kurshtml.boo.pl/ ? nie pytam o to czy warto mieć książkę, bo wiadomo, że tak, ale co wtedy, kiedy lepiej kaskę zachować? a kupić przy grubszym portfelu ...

Czytałem kilka złych komentarzy natemat tej książki, że np. lepsze są darmowe, jak i sporo więcej pozytywnych komentarzy. Zastanawia Mnie, z której wersji więcej się nauczę, rozum podpowiada, że z książki, ale po przeczytaniu ileś kursów, i po przeczytaniu komentarza, że lepsze przykłady i kody do zastosowania można przeczytać na darmowym kursie to ja już sam nie wiem, a piechotą 100 zł nie chodzi ...

sunpietro
26-10-2009, 23:13
Ja się uczyłem takich rzeczy z Internetu.
Ten temat jest na tyle szeroko opisany w Internecie, że książka zupełnie się nie przyda, a te 100zł zachowasz sobie na inną okazję.

idek
26-10-2009, 23:59
jakby to była moja ksiązka, to bym Ci polecił, a jako że nie napisałem jeszcze żadnej, a chodzą słuchy, że chyba warto pisać, skoro Paweł F. pisze jedną za drugą ;) (taki żarcik :P ) to nie polecam.. ;p

wiesz co, odpowiedź siedzi w Tobie - pomyśl z czego by CI się było lepiej uczyć, jeśli jesteś zdeterminowany to nauczysz się nawet z najgorszego kursu..

zacznij coś tworzyć i ucz się stopniowo - głupie jest przeczytanie całego kursu od dechy do dechy bez ćwiczeń, bo tak dużej wiedzy nie ogarniesz na raz, poza tym dużą część inofrmacji nie użyjesz nigdy bo Ci się nie przyda..

ja bym obstawiał przy kursach www

gripsy
27-10-2009, 10:19
jakby to była moja ksiązka, to bym Ci polecił, a jako że nie napisałem jeszcze żadnej, a chodzą słuchy, że chyba warto pisać, skoro Paweł F. pisze jedną za drugą ;) (taki żarcik :P ) to nie polecam.. ;p

wiesz co, odpowiedź siedzi w Tobie - pomyśl z czego by CI się było lepiej uczyć, jeśli jesteś zdeterminowany to nauczysz się nawet z najgorszego kursu..

zacznij coś tworzyć i ucz się stopniowo - głupie jest przeczytanie całego kursu od dechy do dechy bez ćwiczeń, bo tak dużej wiedzy nie ogarniesz na raz, poza tym dużą część inofrmacji nie użyjesz nigdy bo Ci się nie przyda..

ja bym obstawiał przy kursach www

Według mnie książki tego typu są dla zupełnie początkujących, tych którzy nie bardzo radzą sobie nawet z komputerem. Jeśli zainstalowałeś już joomla i jakoś sobie radzisz, to po prostu wyznaczaj sobie cele i dąż do nich. Ani się obejrzysz, a już będziesz mistrzem ;)

Michael_23
27-10-2009, 10:28
Nauczyłem się od zera Html-a, Css-a i Joomli.
Szło ciężko bo mam juz trochę latek ;-)

Najpierw były książki, bo nie znałem kursów...

Teraz tylko kursy w necie, gdy muszę sobie coś przypomnieć,
więc polecam kursy bo:
1. Od razu widzisz przykład
2. Możesz skopiować szybko przykładowy kod
i go u siebie od razu przetestować
3. itp.

Mam nadzieje, że się Helionowi nie narażę, bo mam ich ok. 25 książek z różnych dziedzin.

Bazyl
27-10-2009, 11:16
Książka książce nierówna...
Książkę możesz zabrać np. do najmniejszego pomieszczenia w domu i - przy okazji innych czynności - czytać... :)

Kursy online też mają zalety, o których przeczytałeś wcześniej...

PeFik
27-10-2009, 13:48
jakby to była moja ksiązka, to bym Ci polecił, a jako że nie napisałem jeszcze żadnej, a chodzą słuchy, że chyba warto pisać, skoro Paweł F. pisze jedną za drugą (taki żarcik :P ) to nie polecam.. ;p

No nie tak jedną za drugą, jedna rocznie, hihi.

są jeszcze kursy DVD - niestety na ogół w tle słychać kury albo szum ulicy, ale to takie bonusy - jak powiedział mój znajomy w końcu to "tylko" 29,90.

Obawiam się że większość książek które się u nas pokazuje, mam na myśli tłumaczenia, mają już min.2-3 lata w plecy... ale jeśli chodzi o html to nic się nie zmieniło, chyba że planujesz naukę HTML 5.

Jeśli chodzi o CSS - to moja uwaga powyżej jest jak najbardziej słuszna. Sam wiem... i czasem się śmieje, że im się chce jeszcze to tłumaczyć, skoro wychodzi już nowe wydanie np. II (III) zza oceanem.

rzodkiewka
28-10-2009, 13:09
acha no dzięki, postanowione kupię jak przyjdzie na to pora(więcej kasy, skończony pokoik), póki co nauka z wspomnianego źródła plus z innych powinna wystarczyć..., dziękuję

pozdrawiam

Michael_23
28-10-2009, 14:43
Poza kursami w necie dużo podstawowych informacji na temat HTML i CSS
jest na naszych, polskich stronach o Joomli /tu ukłony dla redaktorów i tłumaczy/ - prosto i jasno wytłumaczone, nic tylko działać, powodzenia!

ffox
28-10-2009, 20:24
Ja polecam tę książkę.
(http://helion.pl/ksiazki/prstin.htm)