PDA

Zobacz pełną wersję : Niedziałające ustawienia globalne artykułów



Ems
28-10-2009, 13:53
Witam, przeszukałem forum, no i z tego co widzę taki problem nie został jeszcze zgłoszony.
Zainstalowałem joomla 1.5.14, ślicznie, spolszczyłem, też ślicznie, z trudem znalazłem konfigurację globalną artykułów, ale potem już ślicznie mi wyskoczyło okienko, pozaznaczałem m.in.: Tytuły linkami, niewidoczny autor, niewidoczna data modyfikacji. Przewinąłem na górę, kliknąłem "zapisz"...
Odświeżyłem stronę główną i nic.

W joomli 1.0.15 działało bez zarzutu...

Jeszcze dla pewności zmieniłem pierwszy artykuł na poziomie lokalnym. I to zadziałało...

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem lub ma pomysły, jak się do tego zabrać?

Adres to www.dobreprzyklady.net

Pozdrawiam

gripsy
28-10-2009, 13:57
Witam, przeszukałem forum, no i z tego co widzę taki problem nie został jeszcze zgłoszony.
Zainstalowałem joomla 1.5.14, ślicznie, spolszczyłem, też ślicznie, z trudem znalazłem konfigurację globalną artykułów, ale potem już ślicznie mi wyskoczyło okienko, pozaznaczałem m.in.: Tytuły linkami, niewidoczny autor, niewidoczna data modyfikacji. Przewinąłem na górę, kliknąłem "zapisz"...
Odświeżyłem stronę główną i nic.

W joomli 1.0.15 działało bez zarzutu...

Jeszcze dla pewności zmieniłem pierwszy artykuł na poziomie lokalnym. I to zadziałało...

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem lub ma pomysły, jak się do tego zabrać?

Adres to www.dobreprzyklady.net (http://www.dobreprzyklady.net)

Pozdrawiam
Co to, inwazja klonów?

Ems
28-10-2009, 15:35
To może ja sam sobie odpowiem, skoro doświadczeni forumowicze wolą bawić się w kalambury i dowartościowywać kosztem leszczy, niż uznać że temat jest mimo wcześniejszego poruszania nadal zbyt mętnie przedstawiony ;).

Sama konfiguracja globalna artykułów nie jest tak naprawdę globalna (musiał wymyślić to jakiś przewrotny geniusz o wielkiej empatii wobec prostych adminów), bo nie tylko da się ją nadpisać dla konkretnego artykułu, ale również dla konkretnego elementu menu ( i takim elementem jest Start, Home, czyli strona główna). Żeby to zmienić, trzeba wejść w panelu admina w "Menu",
następnie w main menu (ekran ten nazywa się "Projektant pozycji w menu", co jest dla migrujących z joomli 1.0.x pojęciem nowym, nieznanym, dlatego lakoniczne, typowo "swetrowe" tłumaczenia: "a menu pozycji strony głównej" niekoniecznie rozjaśniają cokolwiek, a już na pewno nie jest łatwe do znalezienia przy użyciu funkcji "szukaj" na tym forum).
Dalej klikamy na Home/ start/ whatever, po czym w bardzo intuicyjne szare panele z szarym tekstem na szarym tle (ah, kiedyż Ci graficy wreszcie zrozumieją, że szary może i jest subtelny, ale od ok. 1mld lat od wynalezienia oczu, w przyrodzie jest kolorem neutralnym, niezwracającym uwagi?) w nazwę "Parametry: komponentu".

Dalej powinno pójść już gładko.

Pozdrawiam geniuszy lakoniczności. Pomagajcie nam tak dalej, joomla na pewno opanuje świat ;)

gripsy
28-10-2009, 15:43
eureka, post pod twoim tematem tyczył tego samego. Zbyt mętnie? Może poradnik z obrazkami? Inni pojęli od razu. A widzisz, sam bądź nie sam też do tego doszedłeś.
Jeszcze pretensje ma...

Ems
28-10-2009, 16:24
A widzisz, sam bądź nie sam też do tego doszedłeś.


Doszedłem. Ale gdyby moje klątwy miały jakiś skutek, to przez parę dni sikałbyś na czarno, a Twój ulubiony sweter poplamiłby się keczupem nie do sprania. :P To nic osobistego. Po prostu lubię dobrze napisane helpy.

Pozdrawiam

gripsy
28-10-2009, 16:48
Doszedłem. Ale gdyby moje klątwy miały jakiś skutek, to przez parę dni sikałbyś na czarno, a Twój ulubiony sweter poplamiłby się keczupem nie do sprania. :P To nic osobistego. Po prostu lubię dobrze napisane helpy.

Pozdrawiam
A widzisz, gdybyś umiał korzystać z tego, co inni piszą miałbyś takie helpy, że twoje klątwy zaczęłyby działać.

zwiastun
28-10-2009, 19:06
Dla mnie niezbyt szczęśliwie, dla Ciebie tak, że mnie nie było. Bo nie dość, żeś nie doczytał, co doczytać można i na forum i na wiki, to jeszcze mącisz, sugerując, że "musiał wymyślić to jakiś przewrotny geniusz o wielkiej empatii wobec prostych adminów".
Sugeruję zatem, żebyś uruchomił swój mniej przewrotny geniusz i zrozumiał dość prostą zasadę konfiguracji nie tylko w tym miejscu ale w wielu innych: konfiguracja globalna ma zwykle do siebie to, że można ją zastosować do wszystkiego, a do wyjątków, zastosować wyjątki. Np inaczej niż globalnie ustawić dla konkretnej pozycji menu bądź konkretnej pozycji, np. artykułu.

Przewrotny geniusz nawet jeśli nie objaśnił tego w sposób zrozumiały dla Ciebie, to używał języka na poziomie, na jakim publicznie go używać można.

Niestety, niektórzy geniusze zwykli miewać ustawiczne pretensje do wszystkich, tylko nie do samego siebie. Nic dziwnego, skoro po latach używania jakiegoś systemu samokrytycznie przyznają, że są leszczami.