PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozwiązać ten problem?



turner
19-07-2006, 13:58
Czesc,

Witam wszystkich, pierwszy post i od razu kilka pytań.. no niestety..
Mam problemy z witryną ktore pewnie nie sa skomplikowane ale nie bardzo moge znalezc na nie rozwiazania. Szukalem po necie, przeglądałem również pomoc, te forum i inne które udało mi odnaleźć, ale zapewne przeoczylem odpowiedz w gąszczu informacji.
Do rzeczy..

http://polonian.co.uk/przyklad.jpg

a) jak mogę pozbyć się tego indeksowania/spisu treści?

b) chce aby pozycja tego buttona była po środku tak jak jest przedstawione na zdjęciu, w CSS użyłem komendy margin określonej w pikselach, ale problem w tym, że robi ten margines od lewej i od góry, co jednocześnie roz************************a mi pozostałe buttony w całej witrynie. Jakiej komendy użyc?

c) wiem, że joomla ma możliwość zmiany linków na bardziej przyjazne dla wyszukiwarek, słyszałem również o mod_rewrite. Czy istnieje w joomla możliwość przemianowania linków na html? No i podstawowe pytanie, dotyczące bezpieczeństwa, czy mogę zmienić nazwe katalogu administratora z "administrator" na jakikolwiek inny?

No i ostatnie pytanie. Jako komponentu do obsługi sklepu używam aktualnie EZ Store, niestety wg mojego stanu wiedzy mogą tam jedynie kupować zarejestrowani użytkownicy. Czy jest komponent sklepu który umożliwiałby kupno niezarejestrowanym użytkownikom, np. poprzez użycie formularza?

Pozdrawiam.

turner
20-07-2006, 16:50
Może jednak ktoś będzie potrafił pomóc? :)

Rybik
20-07-2006, 22:16
1. strona startowa jest zawsze indeksowana w pathwayu, musialbys przerobic /includes/pathway.php
2. przerobic modul subskrypcji, nie wiem jakiego uzywasz, sprobuj tez margin-left:auto; margin-right: auto; (oba razem czasami ladnie centruja)
3. sprawdz komponenty SEF lub uzyj wbudowanego (opis w pomocy)
4. inne tez wymagaja rejestracji, udostepnij userom rejestracje i po krzyku

I czytaj regulamin forum:
1. topic Jak rozwiązać ten problem? (http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?p=16208#post16208) mi to lotto tylko ze ktos moze miec podobny i potem placz ze na forum nie da sie nic znalezc
2. trzy sprawy w jednym watku a) ktos sie rozpisze na jeden, ty odpowiesz i reszta umknie b) jak wyzej - nie sposob potem w tym czegokolwiek szyszukac a nie zamierzamy rozbudowywac szukajki przez lenistwo userow
3. "Może jednak ktoś będzie potrafił pomóc?" ... i co tak bedziesz codziennie popedzal, zeby topic byl na tapecie ?

turner
21-07-2006, 11:07
Masz w 100% racje. Przeczytalem regulamin i kilka jego zasad zostało bezapelacyjnie naruszonych. Rozbije wątek po jednym pytaniu w okreslonych podforach wraz z odpowiedziami a ten bedzie mozna smialo usunac.

Pozdrawiam.