PDA

Zobacz pełną wersję : Świeża instalacja - katalogi niezapisywalne



siristru
28-10-2009, 19:07
Świeżo zainstalowałem Joomlę 1.5.14 po ataku wirusem HTML/Framer. pozbyłem się śmiecia i zainstalowałem nowe pliki. Podmieniłem globalny plik .htaccess (w katalogu html_public) na ten z Joomli, podobnie jak w samym katalogu Joomli.

Wszystkie odpowiednie katalogi katalogi mają ustawione chmody na 755, jednak system Joomli wciąż je widzi jako "niezapisywalne" (tak wyświetla w System Info).

Czy ktoś może mi poradzić co z tym fantem zrobić? Czy to może zależeć od tego podmienionego pliku .htaccess z Joomli?

big_krzysiek
28-10-2009, 20:15
prawdopodobnie zalezy to od ustawien serwera, na ktorym masz postawiona joomle. prawa do katalogow i plikow tworzonych przez skrypty php moga sie roznic od praw tworzonych poprzez ftp-a.

sprobuj zaimportowac baze danych, zrobic kopie plikow, ...
usunac wszystko z serwera i bazy...
zainstalowac od nowa joomle ze stara baza...

zobacz, czy bedzie ok

siristru
28-10-2009, 20:26
Baza właśnie jest stara. Ale możesz mieć rację z tymi ustawieniami serwera. zaraz zobaczę ustawienia w cpanelu.

siristru
28-10-2009, 20:33
Nie. W cpanelu, przeglądając katalogi też widzi ustawienia poprawne 755 a Joomla wciąż "niezapisywalne: :(

szopik
30-10-2009, 09:27
Jak dla mnie to ustawienie serwera, też tak miałem i zmiana ustawień pomogła.

siristru
30-10-2009, 09:30
Też tak myślę - zwłaszcza po lekturze Joomla wiki dotyczących chmod. Najwyraźniej serwer jest ustawiony jako "Inni" (Others) i dlatego ma ograniczone prawa do zapisu.

Strona jest na serwerze www.webd.pl. Pisałem do nich. Poradzili mi bym ustawił chmod na 777 :) Odpisałem im, że to błąd w ich ustawieniach i teraz jest cisza. Zobaczymy. W każdym bądź razie dzięki chłopaki za odpowiedzi.