PDA

Zobacz pełną wersję : docman i konfiguracja :)



jaqin
29-10-2009, 16:40
witam zainstalowałem se docmana, wchodze w konfiguracje i jest napisane ze plik configuration.php jest niezapisywalny. jesli sie nei myle to chodzi o chmod zeby był 777 tak ? wiec na serwerze znalazłem dwa pliki w głownym katalogu, configuration.php i configuration.html.php i ustawilem na 777 ale dalej pokazuje to samo, wiec to chyba jakis plik konfiguracyjny docmana musze zmienic z tym ze w folderach z docmanem nie znalazlem takeigo pliku ?

zwiastun
29-10-2009, 16:58
Komponent ma swój własny plik konfiguracyjny w katalogu administracyjnym.
Zanim zaczniesz na przyszłość mieszać w prawach dostępu do plików, oducz się działania "na czuja", bo prowadzić może do niezbyt przyjemnych efektów.

jaqin
29-10-2009, 22:15
czy ja niewyraznie pisze czy jestes slepy ? nie mapliku configuration.php w folderze admina

zwiastun
29-10-2009, 22:24
Wyobraź sobie, jeśli Ci starcza wyobraźni, że jestem - jak to piszesz "ślepy".
Ciebie natomiast natura obdarzyła, jak widać wystarczająco wzrokiem, ale ubogo rozumem i kulturą. Na drugie niewiele poradzę, na pierwsze mogę jedynie powtórzyć: komponent ma swój plik konfiguracyjny w katalogu administracyjnym. A ponieważ programistom natura aż tak bardzo rozumu nie skąpi, to w głównym katalogu Joomla nie umieszczają plików konfiguracyjnych swoich rozszerzeń.

jaqin
30-10-2009, 08:29
dobrze ze potrafisz sie przyznac do błędu :) to nic wybaczam ci to, ale w okulary mozesz zainwestowac tak na przyszłosc :) a ja dalej twierdze ze pliku configuration.php nie ma ani w folderach administrator ani w komponentach ;p

alex51
30-10-2009, 12:14
czy ja niewyraznie pisze czy jestes slepy ? nie mapliku configuration.php w folderze admina
Prezentując taki styl wypowiedzi nie oczekuj wielu chętnych do udzielenia Ci pomocy.
Komponent Docman ma swój własny plik konfiguracyjny, szukaj go w katalogu: administrator/components/com_docman/docman.config.php.

zwiastun
30-10-2009, 14:19
Już nie będzie musiał oczekiwać!

jędrzej
23-11-2009, 17:40
Oczywiście, leżał na wierzchu (powiedziałbym, co ślepemu po oczach, ale w tym wątku to może być ryzykowne:-):

...public_html/components/com_docman/themes/default/themeConfig.php

Trzema mu nadać parametry 777 (wszystko zaptaszkowane zdaje się) i wtedy da się zmienić konfigurację DOCmana.

Pytanie do ZWIASTUNA:
Czy potem należy spowrotem ograniczyć dostęp do pliku?

zwiastun
23-11-2009, 19:45
To, co wskazujesz, to jest plik konfiguracyjny szablonu Docmana, a nie komponentu. Plik konfiguracyjny komponentu jest w katalogu administracyjnym!
Pliko konfiguracyjnym powinny wystarczyć prawa 644

jędrzej
24-11-2009, 09:41
Masz rację oczywiście.

Mój problem był nieco inny niż tego niegrzecznego chłopczyka, który założył wątek. Chiałem, zmienić ustawienia szablonu i dopiero to co opisałem pomogło (to oczywiste, choć parametr dotyczył pokazywania lub nie pustych kategorii, więc początkowo wydawało mi się, że to nie jest kwestia samego szablonu).
Z kolei sam plik konfiguracyjny w panelu administracyjnym nie musiał mieć 777 (tak jak piszesz wystarczyło 644), a i tak wszystko dawało się ustawić, więc nie wiem dlaczego pytek chciał mu zmieniać parametry.
W każdym razie ten wątek pomógł mi rozwiązać problem z zapisem ustawień szablonu.
Chyba za dużo gadam. W każdym razie dzięki za odzew.