PDA

Zobacz pełną wersję : Zbiory newsów z różnych kategorii/sekcji na frontpage



szarik88
29-10-2009, 20:16
Jako, że jestem tu nowy pozwolę sobie zadać proste i być może głupie pytanie, ale nigdy nie obsługiwałem joomla! cms więc:

W jaki sposób można stworzyć na stronie głównej (frontpage) boxy z nagłówkami / tytułami newsów z konkretnej wybranej kategorii. Coś w stylu portali wp albo onet, które w osobnych div'ach wyświetlają posortowane tytuły wiadomości należące do konkretnej kategorii.
Zależy mi na tym, żeby boxy były wyświetlane obok siebie niezależnie od ilości kategorii
| kategoria 1 | kategoria 2 |
| kategoria 3 | kategoria 4 |
itd.

potrzebny będzie osobny moduł? jeżeli tak to prosił bym o wskazówki jaki albo gdzie szukać (nie potrzebuję odnośnika do całej bazy modułów joomla tylko konkretu)

zwiastun
29-10-2009, 20:51
Jako, że jestem tu nowy pozwolę sobie zadać proste i być może głupie pytanie, ale nigdy nie obsługiwałem joomla! cms ...............

nie potrzebuję odnośnika do całej bazy modułów joomla tylko konkretu

Nie gniewaj się, ale na forum nie znosimy użytkowników, którzy nie dość, że oświadczają, że mają generalnie gdzieś zasady podstawowe forum (pytaj, gdy masz problem, a nie gdy nie znasz podstaw), to jeszcze śmią stawiać warunki. Poszukaj sobie forum, gdzie opłacisz obsługę Jaśnie Pana. Może Ci pomogą.

tomiskym
01-11-2009, 19:09
Panel Administracyjny -> Moduły -> Nowy moduł -> Migawki (wyświetlają losowy news z jakiejś wybranej kategorii) lub Sekcje (wyświetlają odnośniki z tytułami danych artykułów z danej kategorii).

Powyższy moduł umieszczasz w swoim szablonie w wybranym przez ciebie miejscu (np. środek strony)