PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z rozmieszczaniem tekstu w edytorze WYSIWYG, joomla 1.0.10



zaba
19-07-2006, 17:36
Mam problem z rozmieszczeniem tekstu w edytorze wysiwyg, jeśli nie wypełnia przynajmniej w całości jednej linijki np. gdy wpiszę jedno słowo to tekst po zapisaniu wysrodkowuje się. Namierzyłem plik css odpowiadający za style, ale nie mogę namierzyć pliku w którym zapisane są formaty. Problem znika gdy zapiszę tekst w formacie "preformatted" ale wtedy tekst jest zapisany zbyt małą czcionką. Chciałbym zwiększyć tą czcionkę, bardzo proszę o pomoc w jaki sposób mozna to zrobić lub jak zdefiniować żeby po wpisaniu jedengo słowa tekst pokazywał się po lewej stronie a nie na środku artykułu.

zwiastun
19-07-2006, 18:20
Spróbuj w konfiguracji komponentu zadać mu, żeby nie korzystał z arkusza stylów strony głównej.

zaba
20-07-2006, 10:10
Jaki plik odpowiada za style strony głównej. Czy to jest plik templatki, sekcja ''body''??

zwiastun
20-07-2006, 10:33
W konfiguracji edytora tinyMCE
Menu administratora => Dodatki => Edytor WYSIWYG TinyMCE masz taką opcje: Zmiana szablonu CSS
wpisz tam cokolwiek
a jeśli Twoja templatka posiada plik edytor.css, to wpisz tę nazwę
Jeśli wpiszesz cokolwiek, edytor nie będzie korzystał w formatowaniu tekstu z pliku CSS templatki i możliwe, że problem zniknie.

a odpowiadając na pytanie z ostatniego postu:
/templates/twoj_szablon/css/template_css.css

zaba
20-07-2006, 11:56
na stronie głównej jest już dobrze, ale problem pozostał w łączach statycznych w menu, tam nadal próbuje mi wysrodkowywać tekst jeśli nie jest wypełniona minimum jedna linijka w całosci... mozna cos na to poradzić??