PDA

Zobacz pełną wersję : Jomla + PhocaGallery



Icari
02-11-2009, 14:32
Witam.
Mam prawdopodobnie małyu problem lecz nie mam pojęcia jak się do niego zabrać.
Otuż mam zainstalowaną joomle z dodatkiem PhocaGallery
Strona działa dość szybko i można bez problemu dostać się w każdą ze stron, lecz gdy prubuję wejść do galerii strona strasznie długo się ładuje. Odnośnik Wyświetla listę kategori czy albumów znajdujących się w galerii.
Znacie może jakieś rozwiązania tego problemu? Nie chciał bym jednak rezygnować z Modułu Phoca ponieważ wiąże się to z ponownymb szkoleniem pracowników a nie mam na to czasu.

Bazyl
02-11-2009, 14:41
Może jakieś strasznie duże zdjęcia ładujesz?

Icari
06-11-2009, 00:36
Sprawdziłem wielkość obrazków i rzeczywiście były one spore...
Lecz po zmniejszeniu strona dalej ładuje się bez zmian znaczy wolno.

alex51
06-11-2009, 08:29
Co rozumiesz przez "zmniejszenie", rozmiar pliku, czy może ich ilość? PhocaGallery sama tworzy 4 typy obrazów w trakcie ich wstawiania. Jest to główny obrazek, jaki wstawiasz do galerii oraz 3 typy miniatur. Każdy z tych plików jest przechowywany w katalogu images=>phocagallery, w odpowiednich folderach dla każdej kategorii. Obraz podstawowy jest w głównym folderze danej kategorii a miniatury w folderze thumbs.
Dlatego na początku zapytałem co rozumiesz przez "zmniejszenie", bo zależy które z obrazków zmniejszałeś.
Warto też wiedzieć, że usuwanie obrazków z galerii nie powoduje ich całkowitego usuwania z serwera, kasowane są tylko wpisy o obrazkach, sam plik graficzny nadal pozostaje na serwerze, stąd może obciążenie pracy serwera ładowaniem niepotrzebnych plików graficznych.
Radziłbym sprawdzić przez ftp zawartość katalogu images=>phocagallery i porównać znajdujące się tam pliki graficzne z ilością plików pokazywanych na stronie.

Icari
06-11-2009, 12:21
Strona jest dopiero co założona i nie ma raczej zbędnych zdjęć.
Przez zmniejszenie rozumiem edycje i większą kompresję oraz zmniejszenie do rozdzielczości 1024/768.
O tych miniaturkach nie wiedziałem wiec sprawdzę przy najbliższej okazji.
Niestety zdjęć będzie coraz więcej bo jest to galeria szkolna ;/ i dobrze by było w jaki sposób przyśpieszyć jej pracę bo najprawdopodobniej zdjęć będzie coraz więcej…

Icari
13-04-2010, 09:35
Witam ponownie.
Chciał bym odnowić temat onieważ nie mam już więcej pomysłów...
Starałem sie zmniejszyć ilość miniatur, wielkość zdjęć (Kompresja + rozdzielczość) kombinowałem z ustawieniami galerii, a na sam koniec pokusiłem się o przeinstalowanie całej galerii. Sprawa ma się tak iż przy 2 kategoriach strona działa jeszcze poprawnie, lecz przy wzrastającej ilości kategorii strona zaczyna wczytywać się coraz wolniej. Czy ktoś zna ten problem i jest w stanie doradzić jak opanować tę galerię? Czy może zna ktoś jakiś inny dodatek który potrafi zastąpić "Phoca Gallery"?

alex51
13-04-2010, 10:47
Jesteś pewien, że przyczyna wolnego ładowania się strony jest komponent PhocaGallery? Wyłącz go i sprawdź, czy ładowanie się poprawi a dopiero wtedy będziesz miał podstawy do takiego twierdzenia. Osobiście uważam, że powody tego mogą być o wiele bardziej złożone.

Icari
13-04-2010, 16:46
Nie chodzi mi o całą stronę tylko stronę w której wyświetlana jest lista kategorii obrazków znajdujących się w galerii.