PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zainstalować joomla bez usuwania strony



orted
02-11-2009, 15:19
Witam,

Mam prowizoryczną stronkę zrobioną w "kreatorze www" na home.pl, chciałbym pokombinować z joomla (1.5.14), ale tak, żeby nie usuwać obecnej strony. Wrzuciłem joomla do osobnego katalogu (wojciechpiskorski.pl/joomla (http://wojciechpiskorski.pl/joomla)), przeprowadziłem całą instalację, ale coś jest zdecydowanie nie tak, co widać po kliknięciu w powyższy link...
Czy w ogóle da się zrobić coś takiego, że pod adresem mojastrona.pl będzie stronka z kreatora www, a pod adresem np mojastrona.pl/joomla strona "próbna" wykonana w joomla? Czy wystarczy w tym celu przy instalacji joomla jako adres strony podać ścieżkę do katalogu, w którym jest joomla?

Zmiana: szablon wyświetla się prawidłowo, jeżeli wpiszę cały adres: wojciechpiskorski.pl/joomla/index.php Czy może ktoś wyjaśnić, co jest nie tak?

big_krzysiek
02-11-2009, 18:11
w pliki configuration.php dodaj wpis w linijce var $live_site = 'http://www.wojciechpiskorski.pl/joomla';

orted
02-11-2009, 22:46
Częściowo pomogło. Tzn uruchamia się wszystko zgodnie z szablonem, ale pojawia się kilka niepokojących komunikatów:

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /joomla/configuration.php:1) in /joomla/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /joomla/configuration.php:1) in /joomla/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /joomla/configuration.php:1) in /joomla/libraries/joomla/session/session.php on line 426

siristru
03-11-2009, 08:50
Nie widzę błędów, wszystko chodzi jak trzeba... poradziłeś już sobie?

orted
03-11-2009, 09:49
Jakoś się udało. Problemem chyba było kodowanie - edytowałem configuration.php w notatniku :)