PDA

Zobacz pełną wersję : Readmore - różne reakcje



Maciek_2m
02-11-2009, 19:27
Witam wszystkich Joomlowców :)
Problem, który mam był już poruszany na tym forum, ale nic konkretnego z tego nie wyszło - może ktoś poradzi:
w kodzie html różnych artykułów na stronie startowej mam wsadzone (obojętne czy edytorem czy bezpośrednio):
<HR id=system-readmore>
czyli Wiecej...>> . Artykuły tworzone w wersji, chyba przed 1.5.10 działają poprawnie, w późniejszych Joomla! nie interpretuje tego polecenia i ładują cały artykuł . W edytorze jest piękna czerwona, przerywana podwójna kreska, czyli tak jak być powinno, a na stronie - szara linia. Obecnie używam 1.5.14. Wszystko do pooglądaia na żywo:
www.audytoenerg.pl (http://www.audytoenerg.pl)
I co na to biegli w Joomli! i html'u Forumowicze. Może to błąd Joomli?
Pozdrawiam i proszę o pomoc!!!
Maciek

bartspam
09-11-2009, 02:46
Kliknij na ikonke html wstaw <hr id="system-readmore" /> tam gdzie chcesz miec read more i kliknij update ( zapisz sobie wczesniej artykul jak by cos sie mialo schrzanić), powinno działać.

Maciek_2m
09-11-2009, 08:27
Niestety nie działa - jak napisałem w poście - czy wstawiam to ręcznie z poziomu html, czy klikąjc na ikonkę Wiecej.
Maciek

bartspam
09-11-2009, 15:57
Wstawiałeś dokładnie to <hr id="system-readmore" /> (od nowej lini bez zadnych dodatkow) ?

Compressed Version Off
Code Cleanup on Startup On
Code cleanup on save Always ?

Jak nie pomoze zainstaluj 1.5.15 i zobacz czy tam tez sa problemy (wczesniej backup).

joomolek
03-01-2010, 20:32
witam, przyłanczam sie do tego wątku bo w joomla 1.5.14 mam taki sam kłopot : admin, artykuł, edytuj włanczam wiecej i zamiast czerwonej lini wskakuje mi szara i nic nie powoduje nie dzieli artykułu i nie ma napisu "wiecej" zaś w html wygląda to tak:
<p><span onmouseover="_tipon(this)" onmouseout="_tipoff()">
<hr id="system-readmore" />
dodam, że "grafika , podział i przełacz edytor" działają OK!
pozdrawiam joomolek

nikszal
03-01-2010, 20:45
Panowie - w poprzednich wersjach był z tym problem, dlatego robiąc aktualizację nigdy Joomla nie łatam tylko nadpisuję pełną wersją instalacyjną i tego problemu nie mam.

joomolek
03-01-2010, 21:13
Przepraszam za pomyłkę ale ja to mam na joomli 1.5.15, która instalowałem z zasobów, a template to siteground-j15-101 (http://forum.joomla.pl/index.php?option=com_templates&task=edit&cid[]=siteground-j15-101&client=0) ( mama właczony Legacy 1.0) ,
wiec ponowna nakładka 1.5.15 nic chyba nie da...... pozdrawiam joomolek

AndiC
03-01-2010, 21:42
Też miałem ten problem, tylko u mnie w ogóle nie działała ta funkcja.
Dlatego korzystam z podziału który ma w swoim panelu JCE, jest to jedna z ostatnich ikon o nazwie "Wstaw Czytaj Więcej"

joomolek
03-01-2010, 21:44
napisz cos wiecej naten temat joomolek

AndiC
03-01-2010, 21:49
napisz cos wiecej naten temat joomolek

Co tu więcej pisać, w miejscu łamania strony stawiasz kursor od nowej linii i naciskasz tą ikonkę :P
Efekty widać od razu.

Ten przycisk wstawia kod
<hr id="system-readmore" />

joomolek
04-01-2010, 00:07
Witam ponownie, zainstalowałem JCE 1.5.6 editor, w admin ustawiłem go jako domyślny i NIC. TO SAMO!!! Inona "article.readmore" wstawia mi zamiast czewonej linii szarą i nic nie zmienia nie dzieli artykułu, ani "wiecej" pod oknem edytora nie działa tez tylko szara linia i NIC! Szlak mnie trafi! Gdzie jest bład??
pozdrawiam joomolek

jussek
04-01-2010, 11:49
@joomolek,pozwól,że podepnę się pod Twój post :)
Ja mam problem,że jeśli podzielę np długi artykuł przez Podział strony to
w spisie treści wygląda to np tak:

Article Index
- artykuł
- artykuł
- artykuł
All Pages

Co mam zrobić,aby zamiast Article Index było po naszemu,czyli np Spis treści ?
I analogicznie All Pages.
Dzięki i pozdrawiam.

joomolek
04-01-2010, 14:30
Darój jussek ale napisz nowy post bo tak to zamazujesz temat, muszę potórzyć:Witam ponownie, zainstalowałem JCE 1.5.6 editor, w admin ustawiłem go jako domyślny i NIC. TO SAMO!!! Inona "article.readmore" wstawia mi zamiast czewonej linii szarą i nic nie zmienia nie dzieli artykułu, ani "wiecej" pod oknem edytora nie działa tez tylko szara linia i NIC! Szlak mnie trafi! Gdzie jest bład??
a co do twojego problemu to zainstaluj poski plugin pl-PL do wrsji joomla kórą masz na serwie
pozdrawiam joomolek

Maciek_2m
07-01-2010, 02:44
Potwierdzam - tylko JCE!
Nareszcie wszystkie kłopoty z readmore ustały. W tym wątku znalazłem chyba odpowiedź dlaczego tak się dzieje. Edytor TynyMCE, którego uzywałem, przy zapisie zmienia kod html <hr id="system-readmore" /> na <HR id=system-readmore> jak pisałem w pierwszym poście (nie wiedziałem,że to błędny kod). Żadne zmiany i nadpisywanie wszystkich plików J 1.5.15 nic nie dawało. Tylko zainstalowanie JCE! I jak w nim prosto dodaje się odnośniki!
Najciekawsze, że działają oba przyciski "stary" na dole i ten w pasku edytora na górze z tego co czytam innym działa tylko ten górny..
Pozdrawiam wszystkich i dziekuję za pomoc "nowonarodzony"
Maciek

nikszal
07-01-2010, 07:50
Edytor TynyMCE, którego uzywałem, przy zapisie zmienia kod html <hr id="system-readmore" /> na <HR id=system-readmore> jak pisałem w pierwszym poście (nie wiedziałem,że to błędny kod). Żadne zmiany i nadpisywanie wszystkich plików J 1.5.15 nic nie dawało. Tylko zainstalowanie JCE! I jak w nim prosto dodaje się odnośniki!Panowie - proponuję przeprowadzenie prostego testu. Załóżcie konto na netmark.pl (bezpłatny test konta przez okres 7 dni) i odpalcie tam Joomla. Na serwerze można rozpakować instalkę, więc proces instalacji trwa kilka minut.

Sprawdzenie działania podziału strony na tym serwerze da oczywisty wniosek, że to nie edytor Tiny jest winny. Następnie porównajcie sobie konfigurację serwerów (Waszego i netmark.pl) pod kątem wyłączonych funkcji. A później... oczekuję od Was szlachetnego napoju na "K" - krzynkę piwa.

Jest tylko jeden warunek - nie instalujcie żadnych, niestandardowych rozszerzeń - wodotrysków.

Hansolo
20-01-2010, 20:34
ja mam podobny problem,
- link "Wiecej" pojawia mi sie (czyli dziala) ale tylko na głównej stronie,
ten sam artykuł podlinkowany do menu, linku "Wiecej" juz nie ma, przez to jest caly,
(ustawienia sprawdzałem)

co mam robic?

Maciek_2m
20-01-2010, 21:23
ja mam podobny problem,
- link "Wiecej" pojawia mi sie (czyli dziala) ale tylko na głównej stronie,
ten sam artykuł podlinkowany do menu, linku "Wiecej" juz nie ma, przez to jest caly,
(ustawienia sprawdzałem)

co mam robic?
I tak ma być - "Wiecej>>" działa tylko na stronie głównej.
Co do zalecanych eksperymentów, które proponuje Nikszal to niestety nie miałem czasu. Problem rozwiązałem zmieniajac edytor i jestem zadowolony dodatkowo z jego innych funkcji. Już się nauczyłem jednego: z Joomla! trzeba ostrożnie - jak działa nie ruszać!
Pozdrowienia,
Maciek
PS. Jak to powinno wygladać - do zobaczenia na www.audytoenerg.pl (http://www.audytoenerg.pl)

Hansolo
20-01-2010, 21:52
oki dzieki,
mam edytor JCE,
ale wydaje mi sie ze mozliwosc dolaczenia linka "Wiecej"
musi byc dostepna tez z poziomu innych art w menu (nie tylko na front page),

a jesli tak jest to nie rozumiem tego czemu takie ograniczenie,

nikszal
20-01-2010, 21:56
Panowie - spokojnie. Jako link startowy macie zapewne link do artykułu, a nie do przeglądu artykułów. W tym przypadku 'Więcej' Nie działa.

Hansolo
20-01-2010, 22:07
oki ale jest przegląd artykułów to mam wszystkie artykuly a chce jeden dany
z linkiem "more"
;)

nikszal
20-01-2010, 22:09
Tak tylko jest w Erze.

Hansolo
20-01-2010, 22:13
czyli nie da sie?

nikszal
20-01-2010, 22:17
Jeśli w menu masz podlinkowany tylko jeden artykuł, to zapomnij o 'Read more'. Będzie się wyświetlał cały.

Agness
21-04-2010, 14:04
hm to ja mam podobny temat jak dam czyt. wiecej to dzieli artykul i koniec a chcialabym miec na glowje kilka artykulow sa dlugie i pod kazdym z nich ikone czyt wiecej tak jak tutaj
http://www.malaojczyzna.com/pl/news_page
czy takie cos jest do zrobienia ?
pozdr Aga

juz sobie poradzilam

axwell
26-10-2010, 11:32
i jak sobie poradziłaś ?