PDA

Zobacz pełną wersję : problem z docmanem



alsk
02-11-2009, 21:57
witam :)

mam joomle 1.5 pl, serwer z cba.pl, chcialem zainstalowac docmana ale nie chce sie zainstalowac ;/
zintegrowałem 1.5 z 1.0

oczywiscie plik docmana rozpakowałem raz, tak jak nalezy
ftp dobrze ustawione bo juz instalowalem np. google maps
chmody takze sprawdzalem, w systemie pokazuje wszystko na zielono
docmana sciagnełem utf a nie iso wiec takze powinno działac

a tu niewiem czemu kicha ;/ co mam jeszcze sprawdzic ?

wyskakuje mi bład 500

Error 500!


/administrator/index.php
Internal Server Error!

o a teraz jak próbowałem to takie coś:


JInstaller::install: Błąd SQL DB function failed with error number 2006
MySQL server has gone away SQL=CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_docman` ( `id` int(11) NOT NULL auto_increment, `catid` int(11) NOT NULL default 1, `dmname` text NOT NULL, `dmdescription` longtext, `dmdate_published` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `dmowner` int(4) NOT NULL default -1, `dmfilename` text NOT NULL, `published` tinyint(1) NOT NULL default 0, `dmurl` text NULL, `dmcounter` int(11) NULL default 0, `checked_out` int(11) NOT NULL default 0, `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `approved` tinyint(1) NOT NULL default 0, `dmthumbnail` text NULL, `dmlastupdateon` datetime default '0000-00-00 00:00:00', `dmlastupdateby` int(5) NOT NULL default -1, `dmsubmitedby` int(5) NOT NULL default -1, `dmmantainedby` int(5) default 0, `dmlicense_id` int(5) default 0, `dmlicense_display` tinyint(1) NOT NULL default 0, `access` int(11) unsigned NOT NULL default 0, `attribs` text NOT NULL, PRIMARY KEY (`id`), KEY `pub_appr_own_cat_name` (`published`,`approved`,`dmowner`,`catid`,`dmname` (64)), KEY `appr_pub_own_cat_date` (`approved`,`published`,`dmowner`,`catid`,`dmdate_ published`), KEY `own_pub_appr_cat_count`(`dmowner`,`published`,`ap proved`,`catid`,`dmcounter`) ) TYPE=MyISAM
SQL = CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_docman` (
`id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`catid` int(11) NOT NULL default 1,
`dmname` text NOT NULL, `dmdescription` longtext,
`dmdate_published` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
`dmowner` int(4) NOT NULL default -1,
`dmfilename` text NOT NULL,
`published` tinyint(1) NOT NULL default 0,
`dmurl` text NULL,
`dmcounter` int(11) NULL default 0,
`checked_out` int(11) NOT NULL default 0,
`checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
`approved` tinyint(1) NOT NULL default 0,
`dmthumbnail` text NULL,
`dmlastupdateon` datetime default '0000-00-00 00:00:00',
`dmlastupdateby` int(5) NOT NULL default -1,
`dmsubmitedby` int(5) NOT NULL default -1,
`dmmantainedby` int(5) default 0,
`dmlicense_id` int(5) default 0,
`dmlicense_display` tinyint(1) NOT NULL default 0,
`access` int(11) unsigned NOT NULL default 0,
`attribs` text NOT NULL,
PRIMARY KEY (`id`),
KEY `pub_appr_own_cat_name` (`published`,`approved`,`dmowner`,`catid`,`dmname` (64)),
KEY `appr_pub_own_cat_date` (`approved`,`published`,`dmowner`,`catid`,`dmdate_ published`),
KEY `own_pub_appr_cat_count`(`dmowner`,`published`,`ap proved`,`catid`,`dmcounter`)
)
TYPE=MyISAM
Komponent Zainstaluj: Błąd SQL DB function failed with error number 2006
MySQL server has gone away SQL=CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_docman` ( `id` int(11) NOT NULL auto_increment, `catid` int(11) NOT NULL default 1, `dmname` text NOT NULL, `dmdescription` longtext, `dmdate_published` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `dmowner` int(4) NOT NULL default -1, `dmfilename` text NOT NULL, `published` tinyint(1) NOT NULL default 0, `dmurl` text NULL, `dmcounter` int(11) NULL default 0, `checked_out` int(11) NOT NULL default 0, `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `approved` tinyint(1) NOT NULL default 0, `dmthumbnail` text NULL, `dmlastupdateon` datetime default '0000-00-00 00:00:00', `dmlastupdateby` int(5) NOT NULL default -1, `dmsubmitedby` int(5) NOT NULL default -1, `dmmantainedby` int(5) default 0, `dmlicense_id` int(5) default 0, `dmlicense_display` tinyint(1) NOT NULL default 0, `access` int(11) unsigned NOT NULL default 0, `attribs` text NOT NULL, PRIMARY KEY (`id`), KEY `pub_appr_own_cat_name` (`published`,`approved`,`dmowner`,`catid`,`dmname` (64)), KEY `appr_pub_own_cat_date` (`approved`,`published`,`dmowner`,`catid`,`dmdate_ published`), KEY `own_pub_appr_cat_count`(`dmowner`,`published`,`ap proved`,`catid`,`dmcounter`) ) TYPE=MyISAM
SQL = CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_docman` (
`id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`catid` int(11) NOT NULL default 1,
`dmname` text NOT NULL, `dmdescription` longtext,
`dmdate_published` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
`dmowner` int(4) NOT NULL default -1,
`dmfilename` text NOT NULL,
`published` tinyint(1) NOT NULL default 0,
`dmurl` text NULL,
`dmcounter` int(11) NULL default 0,
`checked_out` int(11) NOT NULL default 0,
`checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
`approved` tinyint(1) NOT NULL default 0,
`dmthumbnail` text NULL,
`dmlastupdateon` datetime default '0000-00-00 00:00:00',
`dmlastupdateby` int(5) NOT NULL default -1,
`dmsubmitedby` int(5) NOT NULL default -1,
`dmmantainedby` int(5) default 0,
`dmlicense_id` int(5) default 0,
`dmlicense_display` tinyint(1) NOT NULL default 0,
`access` int(11) unsigned NOT NULL default 0,
`attribs` text NOT NULL,
PRIMARY KEY (`id`),
KEY `pub_appr_own_cat_name` (`published`,`approved`,`dmowner`,`catid`,`dmname` (64)),
KEY `appr_pub_own_cat_date` (`approved`,`published`,`dmowner`,`catid`,`dmdate_ published`),
KEY `own_pub_appr_cat_count`(`dmowner`,`published`,`ap proved`,`catid`,`dmcounter`)
)
TYPE=MyISAM
Error Loading ModulesMySQL server has gone away SQL=SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params FROM jos_modules AS m LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.published = 1 AND m.access <= 2 AND m.client_id = 1 ORDER BY position, ordering

siristru
03-11-2009, 09:09
A ustawiłeś wtyczkę "Legacy"? DOCman pracuje tylko i wyłącznie w trybie "Legacy".

alsk
03-11-2009, 09:32
"zintegrowałem 1.5 z 1.0" tak :)
mam juz zrobiona jedna stronke i w tamtej nie bylo zadnego problemu z instalacja tego komponentu, porównujac informacje o systemie z strony tamtej i tej nowej nie ma zadnych roznic, dlatego dziwie sie ze tam zainstalowalem bez problemu a tu mi nie idzie ;/

nie wiem czy to jest istotne ale mam tak: Informacje o systemieUstawienie Wartość PHP uruchomione w: Wersja bazy danych: 5.0.77-1-log Kodowanie połączenia MySQL: utf8_general_ci Wersja PHP: 5.2.11
no ale w starej stronce mam tak samo.

siristru
03-11-2009, 09:39
Dobra, w tekście szukałem hasła "Legacy" stąd moja uwaga. Z tego co wywaliło, problem musi być w bazie danych.

Czy w ogóle instalator utworzył jakieś tabele i wpisy w bazie?

alsk
03-11-2009, 09:47
a jak to sprawdzic ?

jeszcze takie cos pisze ?

DOCman is a document management and download component for Joomla! v1.0.x and v1.5.x

alsk
03-11-2009, 17:20
i co kto pomoze ?

alex51
03-11-2009, 18:17
Zapewne ktoś mógłby powiedzieć, żeby stawiać stronę na jakimś porządniejszym serwerze, ale akurat miałem joomla na cba.pl i wiem, ze docman się tam instaluje bez problemów. Podejrzewam, że nie masz włączonego dodatku "Legacy", choć to trochę dziwne, bo bez tego instalacja powinna być przerwana na samym początku. Odinstaluj docmana, jeśli będzie widoczny w Rozszerzenia=>Instalator=>Komponenty, sprawdź wpisy w bazie danych i jeśli będą tam tabele zaczynajace się od "jos_docmann..." to je wszystkie usuń. Sprawdź czy masz najnowszą, stabilną wersję 1.4.0 docmana, do pobrania >>TUTAJ<< (http://blog.joomlatools.eu/2009/02/docman-140-stable-released.html). Przeczytaj artykuł opisujący ten komponent na wiki.joomla. To tyle co w tej sytuacji i przy podanych przez Ciebie informacjach można doradzić.

alsk
03-11-2009, 18:25
dzieki pany :)

ale jak juz mówiłem legalcy mam wlaczone ;p

jakims cudem (sam dokladnie nei wiem jak) zainstalowal mi sie docman :)

teraz jest jeszcze smieszniejsza sprawa, chcem sw wrzucic pliku spolszczenia, ale nie chca sie wrzucic, jakby cos je blokowało. wrzucam oczywiscie przez program flashFXP. do wszystkich innych folderów moge wrzucac co chce ale do docmana juz nie ;/ sprawdzalwem chmody i sa dobre bo 755, wsumie zmiana na 777 takze nic nie dała. o co kaman ?

alsk
03-11-2009, 18:49
wiadomo ze to musi byc cos w docmanie bo tylko tam nie moge wrzucac plików ;/

moze w konfiguracji cos ? ale watpie bo tam nie ma zadnych takich chyba opcji, to co to moze byc ?

alsk
03-11-2009, 22:54
i co nikt nie wie o co chodzi ? :(

alsk
04-11-2009, 19:48
he znalazlem przyczyne ;d ale jak ja rozwiazac to mam nadzieje ze wy mi powiecie :D

wchodze w menadzer plikow i widze w kazdych plikach wlasciciel: 349934 a przy wszystkich plikach zwiazanych z docmanem jest wlasciciel:33 :D dlatego nie moge wrzucac i zamieniac plikow :D co gorsza probowalem zmienic chmody tych plikow i w menadzerze plikow i w programie flashsfx ale nie mozna ;p wiec jak mam to zmienic ? z gory dzieki :)

alex51
05-11-2009, 06:52
Spróbuj użyć innego klienta ftp, np. Total Commandera, w ostatniej, poprawionej pod względem bezpieczeństwa wersji. Możesz też skorzystać z komponentu >>joomlaXplorer<< (http://extensions.joomla.org/extensions/102/details).

alsk
05-11-2009, 08:19
"nie moge zmienic atrybutów zdalnych plików" ;/

dobra chyba sie poddaje, zostaje ponowna instalacja, ale teraz chcem wszystko zrobic dobrze. Mam pytanie, czy na foru jest temat dokladnie opisujacy jak zainstalowac joomle na cba ?