PDA

Zobacz pełną wersję : widoczność menu, a strona generowana przez inny komponent



piotr270977
03-11-2009, 08:20
Witam serdecznie,

problem z którym męczę się od kilku tygodni i nie znalazłem jeszcze w sieci rozwiązania, Joomla! 1.5

Ponieważ na stronach z forum chcę mieć maksymalną szerokość, dlatego też nie wyświetlam na nim menu zlokalizowanego po lewej stronie.
Dlatego też w module MainMenu, jest on przypisany do pozycji menu/mainmenu/wszystkie pozycje oprócz formu.

Wszystko działa OK oprócz sytuacji w której odnośnik jest generowany nie przez MainMenu ale przez inny komponent np przez RokDownload. Taka strona również pojawia się bez MainMenu.

Włączenie modułu MainMenu dla wszystkich stron naprawia sytuację ale powoduje pojawienie się menu przy forum.

Czy jest możliwość przypisania modułu do wszystkich pozycji menu OPRÓCZ zaznaczonych ? (logiczne AND NOT).

pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na sugestie...

siristru
03-11-2009, 09:07
Możesz zrobić tak:

w pliku index.php templatki zmodyfikuj wyświetlanie zagnieżdżenia modułu tworząc warunek:


<?php if(JRequest::GetVar("option")!=com_forum): ?>
<jdoc:include type="modules" name="left"/>
<?php endif; ?>

W tym przypadku kiedy "option" będzie równe "com_forum" moduł "left" się nie wyświetli.

Zamiast "com_forum" daj nazwę własnego komponentu forum np. "com_kunena".

Problem może się pojawić kiedy szerokość pola "content" czyli zawartości środkowej kolumny gdzie masz treści jest uzależniony od występowania modułów z parametrami "left" lub "right". W takiej sytuacji w katalogu templatki często występuje plik functions.php i w nim należy również zawrzeć warunek by występowanie ("option")!=com_forum skutkował tak jak left & right = 0.

A na marginesie faktycznie było już na forum o tym kilka razy - następny raz szukaj dobrze :) (np. hasło "wyświetlanie modułu")

piotr270977
03-11-2009, 09:28
Dzięki...liczyłem że jest jakieś bardziej eleganckie rozwiązanie (ingerencję w kod uważam za ostateczność), ale chyba w takim razie nie pozostaje mi nic innego...szkoda...

siristru
03-11-2009, 09:30
Cóż, czasami trzeba sobie ręce "pobrudzić" :) Powodzenia.