PDA

Zobacz pełną wersję : Wygląd formularza drukuj lub email



wahe
03-11-2009, 09:25
No poddaje się. Szukałem nie znalazłem albo jest też możliwość że do mnie to nie dotarło. Chodzi mi o wygląd okienka, formularza, które wyskakuje po naciśnięciu .buttonheading (email lub drukuj). Podglądałem różnymi wtyczkami css niby wszystko jasne ale jak wpisuję to co pokazują te wtyczki to nic się nie zmienia. Tak dla przykładu niech ktoś mi podpowie jak zmienić tą domyślną czcionkę lub jak zmienić napis (poleć znajomemu, Zamknij okno) lub cokolwiek z tych formularzy żeby mi się umysł odblokował.

Jola
03-11-2009, 19:08
Witam,
komunikaty są zdefiniowane w plikach jezykowych, a za wyświetlanie okienka Poleć znajomemu odpowiedzialny jest komponent com_mailto

Jac
03-11-2009, 20:35
Chodzi mi o wygląd okienka, formularza, które wyskakuje po naciśnięciu .buttonheading (email lub drukuj).

Za wygląd tych elementów odpowiada klasa CSS:


body.contentpane {}

I wszystkie potomne dla tej klasy.

wahe
05-11-2009, 14:02
Wykasowałem poprzedni wpis ponieważ znalazłem rozwiązanie. W głównym katalogu szablonu tworzymy plik component.php a w nim kod:


<?php
/**
* @copyright Copyright (C) 2005 - 2008 Open Source Matters. All rights reserved.
* @license GNU/GPL, see LICENSE.php
* Joomla! is free software. This version may have been modified pursuant
* to the GNU General Public License, and as distributed it includes or
* is derivative of works licensed under the GNU General Public License or
* other free or open source software licenses.
* See COPYRIGHT.php for copyright notices and details.
*/

// no direct access
defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );
?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; ?>" dir="<?php echo $this->direction; ?>">
<head>
<jdoc:include type="head" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/nazwa_szablonu/css/nazwa_stylu.css" type="text/css" />


</head>
<body class="contentpane">
<jdoc:include type="message" />
<jdoc:include type="component" />
</body>
</html>
Po takim zabiegu wszystkie klasy body.contentpane {} i pochodne działają bez problemu.