PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze stworzeniem tabeli -artykuły z kategorii



Hobitka
03-11-2009, 12:00
Wersja 1.0.8
Gdy próbuje utworzyć menu z tabelą - artykuły z kategorii pojawia mi się biała strona a w wierszu adresu jest coś takiego:
http://zsrcku.maze.pl/administrator/index2.php?option=com_menus&menutype=::Matura2010&task=edit&hidemainmenu=1&type=content_category
Przy tworzeniu tabeli - artykuły z sekcji nie ma problemów.
Zrobiłam już coś takiego, że wzięłam instalację Joomli i podmieniłam pliki index2.php ale to nic nie dało.

Proszę o pomoc bo już sama nic nie wymyślę

Jola
03-11-2009, 18:47
Witam,
wersja 1.0.8 - piszesz pracę o historii Joomla?
Ostatnia z wersji 1.0 była 1.0.15 i to było bardzo dawno temu.
Obecnie rozwijana jest Joomla 1.5 i obowiązuje numerek 1.5.14
A co do błędu - skąd się wzięła nazwa "::Matura2010". Jeśli jest Twojego autorstwa to podwójny dwukropek jest ryzykowny w stosowaniu bo interpreter PHP traktuje go jak wywołanie klasy.

Hobitka
03-11-2009, 19:11
dostałam stronę w spadku, już 3 osoby miały zrobić aktualizacje ale jak widać nadal jest wersja 1.0.8. a ja sama trochę się boję że strona się rozsypie podczas aktualizacji i wtedy szefowa mnie zniszczy :) co do tego "::Matura2010" to jest to nazwa menu i wszystkie takie są te główne i do tej pory nie było problemów.
Ale jak mam rozwiązać ten problem? Nadal nie wiem :)

Jola
03-11-2009, 19:56
Robisz kopię plików Joomla i możesz spokojnie aktualizować. Ryzyko "rozsypania" się strony z powodu jej wiekowej wersji (bezpieczeństwo) jest duuuuużo większe!
Jak rozwiązać problem - zmienić nazwę menu (nie gwarantuję - ale takie jest moje podejrzenie).

Hobitka
03-11-2009, 19:58
zmiana nazwy nic nie dala, nadal to samo