PDA

Zobacz pełną wersję : [PROBLEM] JACLPlus - zniknął polski język w administracji



marcin_olo
20-07-2006, 14:45
Po zainstalowaniu komponentu JACLPlus 1.0.8 w administracji w niektórych miejscach pojawiły się nazwy w języku angielskim. Wszystkie komunikaty mam w języku polskim, taki też mam ustawiony jako język administracji i serwisu, natomisat wszystkie nazwy menu są w języku angielskim.
Po odinstalowaniu wszystko wraca do normy, ale po ponownym zainstalowaniu znów część mam po angielsku.

Do JACLPlus przetłumaczyłem komunikaty, ale to też nic nie pomogło, czy wie ktoś dlaczego tak się dzieje? Być może trzeba zmodyfikować część kodu?
Muszę przyznać, że coś próbowałem już sam zrobić, ale niestety bezskutecznie.

Używam:
Joomla! 1.0.8 Stable i JACLPlus 1.0.8
serwer: Apache/1.3.31 (Unix) PHP/4.3.8

magic
20-07-2006, 21:46
JACLPlus to Hack Component - zamienia niektóre fragmenty Joomla! na swoje własne rozwiązania. Jak zauważyłeś - robi to dość skutecznie ;)
Standardowa Joomla! to inna wersja niż polska.
Standardowa nie pozwala na używanie narodowych języków w Administracji.
Polska wersja - z www.joomla.pl - jest w znacznym stopniu przerobiona - właśnie po to, żebyś mógł się cieszyć j. polskim w Administratorze...
No to teraz zapewne jest już oczywiste dla Ciebie dlaczego po zmianie plików Joomla! przez JACLPlus na jego własne - w niektórych miejscach Administracji przestaje Ci działać j. polski ;)
Jeśli nie wpływa to na prawidłowe dzialanie Administratora - Korzystaj i Ciesz cię ... Jeśli mimo wszystko przeszkadza w czymkolwiek - pogrzeb w kodzie, zorientuj się np. które pliki są podmienione itp...

marcin_olo
21-07-2006, 09:41
Mi osoboście nie przeszkadza i mógłbym nawet całkowicie zmienić język w administracji na angielski, ale niestety CMS nie jest dla mnie i będę musiał powalczyć z kodem w takim razie ;)

Co do plików, które sa podmieniane, to między innymi podmieniony jest index.php w katalogu administrator, wczoraj próbowałem pozmieniać kod, tzn przywrócić do orginalnego stanu na tyle na aby nie zakłóciło pracy JACLPlus ale niestety bezskutecznie. Może znalzałby się ktoś, kto by mi w tym troszkę pomógł? ;)

zwiastun
21-07-2006, 15:03
Proponuję Ci skorzystac z programiku winmerge. Pozwala porównywac zawartość skryptów. Zobaczysz, gdzie są różnice, dokonasz zmian

Dodanie polskich elementów to
1) zwracaj uwagę na global w funkcjach: trzeba często dodać $adminlanguage
2) angielskie teksty komunikatów zastępowane są ciągami, któe łatwo rozpoznasz - wymień je uważnie.
3) nie wiem, czy jest już jacl do 1.0.10 - bo w 1.0.10 masz jeszcze sporo różnych poprawk, w tym dotyczących bezpieczeństwa. Możesz je spróbować nanieść, też powinieneś dość prosto w winmerge zobaczyć, w czym rzecz

Generalnie
Do skryptów JACL trzeba nanieść to, co jest w skryptach polskiego joomla.

Jeśli Ci się nawet nie pwoeidzie, a zrobisz ten kawał roboty (to naprawdę kawał), to spróbuję - mimo znacznego obciążenia pracą - znaleźć czas, przejrzeć co zrobisz, poprawić, jeśli potrafię, i może będziemy mogli się cieszyć kolejnym dostosowanym dla polskich użytkowników komponentem.

ada
10-10-2006, 15:49
Jeżeli już to naprawicie, to podzielcie się z innymi na forum, mnie interesuje też wersja JACL 1.0.11 :)

penitenziagite
02-11-2006, 02:06
Witam
Udalo mi sie rozwiazac problem. Otoz nalezy podmienic pliki:

/administrator/index.php
/administrator/modules/mod_fullmenu.php
/administrator/modules/mod_quickicon.php

Pliki w zalaczniku, oczywiscie nalezy zmienic rozszerzenie na *.php

Pozdrawiam