PDA

Zobacz pełną wersję : dostep do pliku po pozostawieniu emaila i nazwiska



andre123
04-11-2009, 17:36
Witam Państwa,

mam pytanie czy jest mozliwosc zrobienia takiej opcji ze dostep do np. jakiegos pliku pdf, otrzymuje sie tylko wtedy gdy uzytkownik wpisze np swoje imie i nazwisko oraz w kolejnym polu adres email. na ktory zostanie wyslany link do tegoz pliku pdf?

pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.

nikszal
04-11-2009, 18:58
Jakiemu celowi ma służyć takie utrudnienie? Nie prościej jest udostępnić linki do plików *.pdf po zalogowaniu się użytkownika na stronie?

andre123
04-11-2009, 19:08
Witam, chodzi mi o sytuacje ze ktos podaje swoje dane kontaktowe i wowczas dopiero joomla wyslala do niego link gdzie moze pobrac plik *.pdf

da sie tak zrobic na Joomla?

nikszal
04-11-2009, 19:12
Tyle dowiedziałem się z Twojego pierwszego postu. Nadal pozostają otwarte moje pytania. Masz jakieś konkretne powody, czy to tylko fanaberia? Jaki formularz ma obsługiwać taką funkcję?

andre123
04-11-2009, 19:20
tak mam powody. opcja ktora opisuje jest latwiejsza dla userow, niz najpierw rejestracja, potem potwierdzania linku wyslanego na email, ponowne wejscie na strone zalogowanie sie i wowczas uzyskanie linku do pliku.

w mojej wersji user podaje np. nazwisko i email i wowczas na swojego maila dostaje juz link do pliku lub gotowy plik.

nikszal
04-11-2009, 19:26
Rejestracja nie musi odbywać się poprzez aktywację linku przesłanego na email usera. Ponadto nigdy nie masz pewności, czy podane dane przez rejestrującego się są... prawdziwe. Tą samą funkcjonalność uzyskasz udostępniając linki do plików tylko zarejestrowanym użytkownikom. Szybko i skutecznie.

andre123
04-11-2009, 20:11
dziekuje za odpowiedz. wiesz ja rozumie - Twoj sposob jest tez dobry. wg mojego sposobu -> jak klient poda falszywy adres email w formularzu to tego pliku nie otrzyma.

wiem to juz jest czarowanie, ale po prostu szukam sposobu ktory wymaga jak najmniejszej ingerencji klienta (czyt. bez potwierdzania linka w emailu)

pozdr,

pyziak
04-11-2009, 20:31
to wykorzystaj newsletter klient będzie zapisywał się do wybranej kategorii (która będzie oznaczać dany plik pdf) a ty będziesz im te pliki wysyłał, klient się nie narobi, tylko ty się narobisz ;]

nikszal
04-11-2009, 20:39
Bądź konsekwentny w swoim rozumowaniu

w mojej wersji user podaje np. nazwisko i email i wowczas na swojego maila dostaje juz link do pliku lub gotowy plikJaką tu masz możliwość weryfikacji?
Taką samą, jak przy rejestratcji konta z aktywacją, ale o tyle prostszą, że dokonuje potwierdzenia tylko jeden raz.

andre123
04-11-2009, 20:45
a gdzie widzisz niekonsekwencje?! jak klient poda niewlasciwy email to nie dostanie pliku/linka, czyż nie? :)

pyziak podal rozwiazanie o ktore mi chodzilo. dziekuje serdecznie.

nikszal
04-11-2009, 20:47
...ale emaila dostanie za pół minuty, pół godziny albo dwa dni.

pyziak
04-11-2009, 21:10
;) napiszę se człowiek skrypt co będzie pobierał z bazy dane odnośnie nowych zapisanych do newslettera i będzie z automatu wysyłał pliki, tylko proponowałbym jakieś captcha, bo jak jakiś hakier lub bot się zaplącze to transferu zabraknie w dwa dni :)