PDA

Zobacz pełną wersję : Coś więcej niż Sekcja, Kategoria, Artykuł ?



Grisza
04-11-2009, 19:49
Jak zrobić w Joomli by było coś więcej niż 3 krotne zagnieżdżenie, czyli sekcja, kategoria i artykuł ?

nikszal
04-11-2009, 21:07
Bez zrozumienia kontekstu Twojego rozumowania nie można tu nic zaproponować. Chyba, że chodzi ci o totalną przebudowę struktury cms-a.

Grisza
04-11-2009, 21:20
Bez zrozumienia kontekstu Twojego rozumowania nie można tu nic zaproponować. Chyba, że chodzi ci o totalną przebudowę struktury cms-a.
Tzn chodzi mi o to, że podejście tylko 3 struktur w cmsie strasznie ogranicza. Np zobaczcie. Mamy dyscypliny sportowe i później na przykład jest Piłka Nożna / potem są ligi europejskie / potem liga polska potem / potem zespoły / i piłkarze, ale u piłkarzy są jeszcze statystyki. I w taki sposób w prostym przykładzie gdyż wielu się z Was ze mną zgodzi mamy wysokość drzewa 7 a nie 3. Dlaczego właśnie zostało to w Joomli tak ograniczone i nie można budować drzew nie mówię, że nieskończonej długości w taki sposób, ale np do 255 by nie rzec 256. Czy to jest ograniczenie jądra ? Fajnie by byłop jakby każda z kategorii była inna i można by było ja nazwac. Poprzez zwykłe dziedziczenie by można jakoś przejść do góry.

nikszal
04-11-2009, 21:23
Menu dynamicznie rozwijane nie wystarczy?

Grisza
04-11-2009, 21:35
Menu dynamicznie rozwijane nie wystarczy?
No niby tak ale zobacz jeśli np chcesz by każdy z tych piłkaży sam pisał o sobie jakiś artykuł to już sam bez pomocy admina tego sobie nie wepnie :) Bo są tylko 3 ograniczenia w dodawaniu a właściwie dwa bo możesz dodać według jakiejś sekcji albo według jakiejś kategorii a mając tyle podziałów nie może sam piłkarz przypisac np. wiadomości że gracz z innej ligi złamał mu nogę :) Gdy notabene grali w LM. Strasznie duże jest właśnie ograniczenie apropo publikowania artykułów przez autorów. O to mi chodzi. Wiem, że admin może wszystko ale chodzi by serwis sam żył naprzykład dla 18 tysięcy userów. A napewno tych 18 tyś userów nie chciało by się tylko wypowiadać w tak małym drzewku z wysokością max 3 :)

nikszal
04-11-2009, 21:38
Sorry, ale ja tu nic nie pomogę. Obarcz tym tematem twórców Joomla, albo zmień cms-a.

Albo... utwórz portał społecznościowy za pomocą np. Joomsocial.

pyziak
04-11-2009, 21:39
to może zbuduj serwis społecznościowy, na bazie jakieś komponentu, bo jakoś nie wieżę że się nie da ;)

Grisza
04-11-2009, 21:44
Sorry, ale ja tu nic nie pomogę. Obarcz tym tematem twórców Joomla, albo zmień cms-a.

Albo... utwórz portał społecznościowy za pomocą np. Joomsocial.
Ale to nie jest ofensywa czy coś w tym stylu. Poprostu się Was zapytałem czy według Was to nie ogranicza ? A może właśnie jest już jakiś komponent tego typu ?