PDA

Zobacz pełną wersję : Pomost między Joomlami



Bartek_F
04-11-2009, 21:49
Szukalem tego dlugo na forum ale nie moge nigdzie znalezc.

Pytanie krotkie: Czy istenieje mozliwosc, jakis pomost ktory pozwalal by uruchomic dwie oddzielne Joomle pod innymi adresami, ktore korzystaly by z tych samych tabel z jednej bazy w wybranych komponentach? Mam na mysli np osobne instalacje z osobnymi bazami ale wspolnych uzytkownikow czy artykuly?

Np: Joomla1.domena.pl z baza joomla1.sql i joomla2.domena.pl z baza joomla2.sql, ale w joomla2.domena.pl korzysta z tabeli jom_user z joomla1.sql ???

Bartek_F
12-11-2009, 14:25
Ponawiam pytanie. Zetknal sie moze ktos z takim rozwiazaniem albo zna moze inne o podobnym dzialaniu??

Bartek_F
23-02-2010, 14:07
Podbijam pytanie raz jeszcze. Nie ma nikogo kto by chcial kilka serwisow polaczyc pod jedna baze uzytkownikow? Skoro sa tworzone pomosty dla innych produkcji to moze i istnieje taki pomost dla uzytkownikow kilku serwisow opartych na joomlach zeby ich polaczyc w jedna baze uzytkownikow?

Moze ktos z adminow forum slyszal o czyms takim albo po prostu napisze ze nie ma tego?

zwiastun
23-02-2010, 14:15
Jentla? Ale kto to widział? Rozwiązania wieloserwisowe (multisite) - ale to w jednej domenie.

Bartek_F
01-03-2010, 15:54
Zwiastun dziękuję za odpowiedz, tyle że to rozwiązanie to trochę duże i tak jak sam piszesz... Myślisz, że można by zrobić taki prosty pomost jak joomla->>phpbb czy joomla->>smf?? Można by się oprzeć na tamtych pomostach i przerobić je do takiej postaci, żeby mostowały użytkowników dwóch joomli?

zwiastun
01-03-2010, 16:41
Nie jestem programistą, więc moja odpowiedź że tak, może być niepoważna, ale pewno tak.